Reklama

Krotoszyńscy strażacy przypominali, jak bezpiecznie spędzić ferie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyńscy strażacy przypominali, jak bezpiecznie spędzić ferie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci praktycznie już rozpoczęły zimowe ferie. Oficjalnie - dwutygodniowy wypoczynek rozpoczyna się 14 stycznia. Dlatego też strażacy - zawodowcy z Krotoszyna przeprowadzili akcję edukacyjną mającą na celu uświadomienie dzieciom z Krotoszyna jakie zagrożenia mogą spotkać ich w czasie wypoczynku i jak ich uniknąć.

Dzieci praktycznie już rozpoczęły zimowe ferie. Oficjalnie - dwutygodniowy wypoczynek rozpoczyna się 14 stycznia. Dlatego też strażacy - zawodowcy z Krotoszyna przeprowadzili akcję edukacyjną mającą na celu uświadomienie dzieciom z Krotoszyna jakie zagrożenia mogą spotkać ich w czasie wypoczynku i jak ich uniknąć. 

- Krotoszyńscy strażacy w Szkole Podstawowej nr 3 w Krotoszynie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego - mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

 

Strażacy przypomnieli dzieciom, by korzystali jedynie z bezpiecznych, wyznaczonych lodowisk i nie bawiły na zamarzniętych zbiornikach wodnych. 

-  Unikajmy zagrożeń jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Pamiętajmy! Zamarznięte zbiorniki wodne nie gwarantują bezpieczeństwa, nigdy nie mamy pewności, że pokrywa lodowa na całej powierzchni jest jednakowa. Korzystajmy z bezpiecznych lodowisk w miejscach wyznaczonych - gdzie jest bezpiecznie! - apeluje Tomasz Patryas.

Strażacy zaprezentowali również mobilny symulator zagrożeń pożarowych, na którym zaprezentowane zostały sytuacje, których trzeba się wystrzegać w czasie spędzania ferii w domu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE