Reklama

Krotoszyńscy strażacy pomogą stworzyć lodowiska i ślizgawki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PSP Krotoszyn

Krotoszyńscy strażacy pomogą stworzyć lodowiska i ślizgawki - Zdjęcie główne

Strażacy pomagają tworzyć bezpieczne lodowiska | foto PSP Krotoszyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym tygodniu - 17 stycznia - dzieci z powiatu krotoszyńskiego rozpoczynają zimowe ferie. To idealny czas na stworzenie dla nich bezpiecznych lodowisk, na których będą mogły się bawić. Pomogą w tym krotoszyńscy strażacy.

Reklama

Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie pomogą stworzyć bezpieczne lodowiska i ślizgawki na terenie powiatu krotoszyńskiego, z których podczas ferii zimowych będą mogły korzystać dzieci. 

Głównym celem akcji jest ograniczenie korzystania z przygodnych ślizgawek, które funkcjonują najczęściej na  zamarzniętych stawach, jeziorach i rzekach, zachęcając tym samym dzieci do zabawy na sztucznych lodowiskach - podkreśla Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie. 

Krotoszyńscy strażacy, na prośbę dyrektora szkoły czy zarządcy terenu, na którym ma powstać lodowisko pomogą w jego utworzeniu. 

Do prośby skierowanej do komendy powiatowej PSP w Krotoszynie należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska - wskazuje Mateusz Dymarski.

Za przygotowanie terenu pod wylanie lodowiska - wyrównanie terenu i usypanie wałów z piasku lub śniegu - odpowiada osoba składająca wniosek. Strażacy nie odpowiadają także za bezpieczeństwo osób korzystających z lodowiska. 

 

Strażacy apelują o korzystanie tylko z bezpiecznych lodowisk:

  • Niskie temperatury powietrza sprawiają, że akweny są skute lodem jednak wchodzenie na zamarznięte rzeki, stawy czy zalewy jest skrajnie niebezpieczne.
  • Mimo, że przy brzegu pokrywa lodu wydaje się być gruba i wytrzymała to kilka kroków dalej lód może być bardzo cienki i słaby.
  • Osoba pod którą załamał się lód, najczęściej nie jest w stanie sama wyjść na powierzchnię, a kilka minut spędzonych w lodowatej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, a w konsekwencji do utonięcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy