Reklama

Krotoszyńscy strażacy na Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W XXXVIII Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym województwo Wielkopolskie reprezentowali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie, Pleszewie i Komendy Miejskiej w Kaliszu.

Młodszy ogniomistrz  Szymon Kujawa i starszy sekcyjny Łukasz Ochnio z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie weszli w skład reprezentacji województwa wielkopolskiego na Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym. 

Podczas dwudniowych zmagań w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie strażacy reprezentujący 16 województw rywalizowali w 4 konkurencjach: pożarniczym torze przeszkód, wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej, sztafecie 4x100 m z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. 

Jak wyglądały poszczególne konkurencje?  

W przypadku pożarniczego toru przeszkód strażak musiał przebiec 100 metrów, w czasie którym miał za zadanie pokonanie ściany, rozwinięcie i połączenie dwóch odcinków węża pożarniczego W52, pokonanie równoważi oraz podłączenie jednego końca linii wężowej do nasady rozdzielacza, a drugiego do prądownicy. 

Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej to jedna z bardziej widowiskowych konkurencji. 

Zawodnik trzymając drabinę hakową, dobiega do wspinalni i zacinając drabinę o parapet okna na poszczególnych piętrach, wspina się na trzecie piętro - obrazuje Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

W sztafecie 4x100 m z przeszkodami startuje czterech zawodników. 

Każdy z nich przebiega 100 m. pokonując przeszkodę. 1. zawodnik pokonuje domek biegnąc po dachu, 2. zawodnik pokonuje ścianę, 3. przebiega przez równoważnię, łączy dwa węże w linię wężową i podłącza ją do rozdzielacza, 4. zawodnik przy użyciu gaśnicy proszkowej gasi palącą się ciecz. Funkcje pałeczki pełni prądownica - wskazuje Tomasz Patryas. 

Natomiast w ćwiczeniach bojowych bierze udział 7 strażaków, którzy mają do dyspozycji motopompę, dwa odcinki węża ssawnego W 110, smok ssawny, 3 odcinki węża W 75, 4 odcinki węża W 52, rozdzielacz i 2 prądownice.

Zawodnicy mają za zadanie zbudować linię ssawną do ustawionego obok motopompy zbiornika, linię główną i 2 linie gaśnicze. Po zajęciu stanowisk przez prądowników - napełnić 10L zbiornik wodą podawaną przez otwory nalewowe w tarczach - informuje oficer prasowy krotoszyńskich strażaków. 

 

W klasyfikacji generalnej zwyciężyło województwo mazowieckie, a reprezentacja województwa wielkopolskiego zajęła 10 miejsce. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy