Reklama

Krotoszyńscy policjanci zasłużeni dla zdrowia narodu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 24 cze 2022 13:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czterech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie - Łukasz Stefaniak, Bartłomiej Białek, Paweł Kalak i Paweł Szczypior - otrzymało odznakę "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

Reklama

Krotoszyńscy policjanci wzięli udział w uroczystej zbiórce w auli insp. Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Odznaki "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu" nadaje Minister Zdrowia osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi. 

Policyjni KREWniacy - m.in. Łukasz Stefaniak, Bartłomiej Białek, Paweł Kalak i Paweł Szczypior z krotoszyńskiej policji - otrzymali odznaki. 

Do tej pory nie udało się wyprodukować płynu, który mógłby zastąpić ludzką krew. Dlatego honorowe krwiodawstwo jest takie ważne. Każdego dnia litry tego czerwonego leku ratują zdrowie i życie ofiarom wypadków.  Krew jest także codziennie wykorzystywana podczas operacji i zabiegów. Gdyby nie ta szlachetna postawa osób, którzy regularnie ją oddają, wielu istnień ludzkich nie udało by się uratować - wskazuje Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

 

Klub Krwiodawstwa „Policyjni Krewniacy” został powołany 19 czerwca 2017 roku Decyzją nr 169 Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki. W jego skład aktualnie wchodzą policjanci reprezentujący KWP w Poznaniu, OPP w Poznaniu, KMP w Poznaniu, KMP w Kaliszu, KMP w Koninie, a także komendy z Grodziska, Turku, Koła, Szamotuł, Śremu, Ostrowa, Kępna i Ostrzeszowa. Łącznie zapisało się 452 policjantów oraz pracowników Policji. Funkcję przewodniczącego pełni  nadkom. Michał Królikowski, zastępcami są asp.sztab. w st. spocz. Maciej Bednik oraz mł. asp. Agnieszka Wrona. 16 listopada 2020 roku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka podpisał porozumienie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy