Reklama

Krotoszyn. Zmodernizują salę gimnastyczną w szkole [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sala gimnastyczna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie znajdująca się w budynku C przejdzie termomodernizację. Koszt realizacji inwestycji to ponad 727 tys. zł.

Użytkowanie sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie jest bardzo drogie. Obiekt pochodzi z lat 60. XX wieku, a jego ogrzanie jest bardzo drogie. Dlatego też zdecydowano się na przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji sali gimnastycznej w krotoszyńskiej Ceramie. 

Obecnie ogrzewanie pochodzącego z lat 60. obiektu rodzi bardzo poważne koszty i powoduje straty dla środowiska, dlatego też powstał zamysł przeprowadzenia w nim prac termomodernizacyjnych. Wobec trudnej sytuacji budżetowej powiatu inwestycja byłaby nie do zrealizowania bez wsparcia zewnętrznego. Okazją do uzyskania dofinansowania okazał się nabór w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, który stwarzał możliwość uzyskania do 85 proc. dofinansowania na przedsięwzięcia termomodernizacyjne - wskazuje Marzena Wiśniewska z krotoszyńskiego starostwa. 

Całkowity koszt inwestycji oszacowano na 727.275,85 zł. Powiat krotoszyński uzyskał dofinansowanie w kwocie 612.234.46 zł. W ramach termomodernizacji w sali gimnastycznej wykonana zostanie m.in. izolacja termiczna ścian zewnętrznych i dachu, wymiana okien i drzwi oraz modernizacja instalacji oświetleniowej, grzewczej i systemu wentylacji. Nowe oblicze zyska także teren wokół sali gimnastycznej. Sala graniczy z boiskiem szkolnym, więc w miejsce starych ławek zostaną zamontowane nowe trybuny. 

Umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą "Termomodernizacja budynku C – sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie” podpisali Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, starosta Stanisław Szczotka oraz wicestarosta Paweł Radojewski.

Obecny na uroczystości poseł Jarosław Urbaniak pogratulował staroście realizacji nowego projektu i podkreślił rolę samorządu wojewódzkiego, który współpracuje z powiatami i gminami bez względu na polityczne barwy - wskazuje Marzena Wiśniewska.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy