Reklama

Krotoszyn. Zamiast mandatu - szkolenie z zasad pierwszej pomocy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Zamiast mandatu - szkolenie z zasad pierwszej pomocy [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpieczna droga na wakacje - pod takim hasłem policjanci z krotoszyńskiej komendy wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzają akcję prewencyjną na drogach gm. Krotoszyn. 

Bezpieczna droga na wakacje - pod takim hasłem policjanci z krotoszyńskiej komendy wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzają akcję prewencyjną na drogach gm. Krotoszyn. 

- Co roku organizujemy taką akcję. Ma ona na celu kontrolę pojazdów i jadących w nich osób, które udają się na wakacje. Sprawdzamy również to, czy przewożony bagaż jest prawidłowo zabezpieczony - mówi Bartosz Karwik, zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji.

Jeżeli kontrola wypadnie pomyślnie - kierowca i pasażerowie mogą udać się do namiotu pneumatycznego, w którym strażacy zapoznają ich z zasadami udzielania pierwszej pomocy. 

Również osoby, które popełnią drobne wykroczenia mogą uniknąć mandatu biorąc udział w szybkim szkoleniu. 

Strażacy zapoznają podróżnych z zasadami postępowania w przypadku osób nieprzytomnych, uczą sprawdzania parametrów życiowych i stosowania pozycji bocznej bezpiecznej. Do dyspozycji jest również manekin, na którym kierowcy i pasażerowie uczą się prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE