Kobieta okazała się mieszkanką powiatu pleszewskiego. 57-latka włamała się do jednego z domów jednorodzinnych w Krotoszynie i ukradła z niego biżuterię oraz zegarki.
Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 lipca br. Do jednego z domów jednorodzinnych, po uprzednim uszkodzeniu okna wszedł nieznany sprawca. Łupem amatora cudzego mienia padła złota biżuteria i drogie zegarki. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy – wyjaśnia Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy KPP w Krotoszynie.
Po przejrzeniu przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego krotoszyńskiej komendy zapisów monitoringu i zebraniu dowodów, policjanci wpadli na trop włamywaczki, którą okazała się 57-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego. Kobieta została zatrzymana i przyznała się do popełnionego czynu.
Kryminalni zabezpieczyli od podejrzanej pieniądze w wysokości równowartości skradzionego mienia. Za popełnione przestępstwo zatrzymanej grozi kara do 10 lat więzienia.