Reklama

Krotoszyn. Szpital uruchomił punkt testowy na COVID-19

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Szpital uruchomił punkt testowy na COVID-19 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Punkt będzie czynny codziennie w godzinach przedpołudniowych i działał na zasadzie Drive-Thru.

Punkt poboru materiału biologicznego do przeprowadzania testu na obecność koronawirusa SARS -CoV-2 działa od środy, 16 września. Zlokalizowany jest w kontenerze w sąsiedztwie budynku szpitala, przy ul. Bolewskiego w Krotoszynie. Czynny będzie codziennie w godzinach od 7.30 do 11.30.

 

Będzie działał na zasadach punktu Drive-Thru, gdzie próbki pobierane są tylko i wyłącznie od osób przebywających w samochodach. Wymaz pobierany będzie od pacjentów, którzy wcześniej zarejestrują się telefonicznie – informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 690 446 430. Szczegółowe informacje udzielane będą podczas rejestracji. 

 

Jeżeli pobranie wymazu będzie wykonywane u kierowcy, przyjeżdża on samodzielnie do punktu pobrań. Jeśli pobranie wymazu będzie wykonywane u pasażera, powinien on zająć tylne siedzenie od strony kierowcy. Kierowca i pasażer powinni mieszkać w jednym gospodarstwie. W samochodzie nie mogą przebywać osoby trzecie. Pomiędzy 7.00 a 11.30 prosimy nie parkować samochodów na drodze obok Izby Przyjęć Szpitala – zaznacza rzecznik prasowy szpitala.

 

Szczegółowe wytyczne związane z uruchomieniem punktu pobrań:

 

- oznakowany wjazd na teren szpitala do punktu pobrań wymazów w kierunku COVID-19 znajduje się od ul. Bolewskiego. Oznakowany jest tablicami z napisem „Punkt pobrań COVID-19” i strzałkami wyznaczającymi kierunek jazdy. Pacjenci podjeżdżać będą do punktu wyznaczoną trasą. Należy przyjeżdżać na umówioną godzinę, podaną podczas rejestracji!!!

- po dojechaniu do kontenera przy którym nastąpi pobranie wymazu, należy zatrzymać samochód w wyznaczonym liniami miejscu, wyłączyć silnik i otworzyć szybę od strony osoby, która będzie miała pobierany wymaz.

- pacjentom pod żadnym pozorem nie wolno opuszczać samochodu. Z personelem punktu komunikować będą się poprzez otwartą szybę.

- należy obowiązkowo posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL osoby, u której wykonywane będzie badanie. 

- pacjenci zobowiązani są do przestrzegania zasad higieny i społecznego dystansu.   

- kierowca i pacjenci zobowiązani są do prawidłowego noszenia maseczki, zakrywającej usta i nos. Osoba, która będzie miała pobrany wymaz, ściągnie maseczkę tylko na moment pobrania wymazu. 

- po pobraniu wymazu, należy założyć maseczkę i niezwłocznie odjechać z miejsca pobrania dalszą, oznakowaną trasą. 

- ruszając z miejsca pobrania, należy skręcić w lewo, za budynkiem szpitala. Wyjazd na ul. Bolewskiego znajdować będzie się pomiędzy budynkiem Stacji Dializ a Zakładem Rehabilitacji.   

 

Foto: archiwum

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE