Reklama

Krotoszyn. Święto Roweru [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Święto Roweru [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 37 rowerzystów i członków Klubów Turystyki Rowerowej „Pędziwiatry” i „Peleton” wzięło udział w XLVIII Krajoznawczym Zlocie Młodzieży i Święcie Roweru zorganizowanym przez oddział PTTK w Krotoszynie.

Uczestnicy imprezy spotkali się na Małym Rynku w Krotoszynie, gdzie powitał ich komandor zlotu – Juliusz Poczta. Po omówieniu szczegółów wyprawy uczestnicy podzielili się na dwie grupy i przejechali przez ulicę Klonowicza, Łąkową i Bolewskiego do Szańca Pamięci 56. Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

 

Uczestnicy zatrzymali się by wysłuchać krótkiej informacji o historii i przeznaczeniu tego miejsca pamięci narodowej. Tu także uczestnicy zostali poinformowani, że na mecie Zlotu odbędzie się konkurs krajoznawczy z jego trasy – wskazuje Antoni Azgier z PTTK w Krotoszynie.

 

Następnie rowerzyści pojechali w kierunku Chachalni i dalej Chwaliszewa, by po drodze zatrzymać się przy Studni św. Marcina.

 

Uczestnicy zlotu zostali zapoznani z daleką historią tego miejsca jak i legendą, która towarzyszy temu miejscu – mówi Antoni Azgier.

 

Cykliści ruszają w dalszą trasę, docierając do „Diabelskiego Kamienia” w smoszewskim lesie, gdzie – po wysłuchaniu legendy – ruszają dalej, by w końcu dotrzeć na metę – strzelnicę KBS.

 

Przyszedł czas na odpoczynek, przekąski i obiecany na starcie konkurs. Zwycięzcy - Ryszard Swędrowski, Paweł Robakowski, Radosław Pasek, Karolina Witczak i Zuzanna Marciniak - otrzymali nagrody.

Foto: Antoni Azgier

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE