Reklama

Krotoszyn. Sumocy walczyli o medale Mistrzostw Polski [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Sumocy walczyli o medale Mistrzostw Polski [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dohyo do rywalizacji w Mistrzostwach Polski w Krotoszynie stanęli seniorzy, seniorki oraz młodzież.

Zawody rozegrano w miniony weekend, w hali sportowo – widowiskowej w Krotoszynie. Wzięło w nich udział ponad 100 zawodników z całego kraju, którzy walczyli o laury Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U21, U23) w Sumo.

 

Wysoką formę podczas turnieju potwierdziła Aleksandra Rozum (zawodniczka Towarzystwa Atletycznego „ROZUM” Krotoszyn) zdobywając tytuł mistrzyni Polski seniorek w kat. - 65 kg. To jednak nie koniec jej medalowych zdobyczy podczas krotoszyńskiego turnieju. Oprócz tytułu mistrzowskiego Aleksandra wywalczyła również brązowy medal w kat. open seniorek, złoty medal w kat. - 65 kg oraz srebrny w open w kat. wiekowej do lat 23.

 

Równie dobrze na dohyo radzili sobie inni reprezentanci krotoszyńskiego TA „Rozum”. Zuzanna Krystek sięgnęła po złoto w kat. +80 kg i open w kat. wiekowej do lat 23, zaś w seniorkach wywalczyła srebro w kat. +80 oraz open, a w grupie do lat 21 II miejsce w kat. + 80 kg i III w kat. open. Z kolei Lena Andrzejak wywalczyła trzy brązowe medale: w kat. - 65 kg seniorek, - 65 kg w grupie U23 i U21. Natomiast wśród panów Michał Fabianowski sięgnął po złoto w kat. + 115 kg grupy U21 i srebro w kat. + 115 kg w grupie wiekowej do lat 23, Mateusz Konieczny zdobył brązowy krążek w kat. - 77 kg w grupie seniorów, Mikołaj Mrowiński wywalczył srebro w kat. - 85 kg w grupie seniorskiej i brąz w młodzieżowcach do lat 23, a Bartosz Maćkowiak - zawodnik walczący również w kat. - 85 kg sięgnął po srebrny medal w grupie do lat 23 i brąz w seniorach.

 

Bogaty dorobek medalowy z krotoszyńskich mistrzostw wywieźli także zawodnicy UKS Samson Kobylin. Klub podczas mistrzostw reprezentowało 12 zawodników, którzy wywalczyli 16 medali – 3 złote, 8 srebrnych i 5 brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli Piotr Sikora (kat. 77kg w grupie U23 i 77kg w seniorach) oraz

Patryk Swora (kat. 85kg w seniorach). Z kolei srebrne medale zdobyli Julia Jankowiak (kat. 55kg U21, U23 i senior), Wiktoria Przewoźna (kat. 60kg senior), Kinga Sroczan (kat. 75kg U21), Piotr Sikora (kat. 85kg U21), Jacek Maćkowiak (kat. 92kg U21), Michał Grzempowski (kat. 92kg senior). Natomiast brązowe krążki zawisły na szyi Marty Wielebińskiej (kat. +80kg U23 i senior), Michała Grzempowskiego (kat. 92kg U21), Jacka Maćkowiaka (kat. 92kg senior) oraz Mikołaja Małeckiego (kat. +115kg senior).

 

W oficjalnym otwarciu zawodów wzięli udział m. in. posłanka na Sejm RP Karolina Pawliczak, która ufundowała puchary dla najlepszej zawodniczki i zawodnika mistrzostw, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke oraz wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski.

 

Foto: AT „Rozum” Krotoszyn i UKS Samson Kobylin

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE