Reklama

Krotoszyn. Strażnicy miejscy sprawdzają piece. Wejdą do każdego domu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Krotoszyn. Strażnicy miejscy sprawdzają piece. Wejdą do każdego domu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy miejscy rozpoczęli akcję, której celem jest wizyta w każdej zabudowanej nieruchomości na terenie gminy Krotoszyn i skontrolowanie czym i w czym palą mieszkańcy.

Strażnicy miejscy odwiedzą wszystkie nieruchomości w gminie Krotoszyn. Poinformują mieszkańców o tym, że do 1 stycznia 2024 roku mają obowiązek wymiany kopciuchów na piece ekologiczne i przy okazji sprawdzą w czym mieszkańcy gminy palą i czego używają w ramach opału. 

Im później ludzie zdadzą sobie sprawę z tego, że kopciuchy trzeba wymienić, tym mniej będą mieli czasu. Uchwała Sejmiku weszła w życie 1 stycznia 2018 roku. Mówi ona o tym, że do 1 stycznia 2024 roku jest obowiązek wymiany pieców bezklasowych, czyli tak zwanych kopciuchów. Czasu jest więc coraz mniej - wskazuje Waldemar Wujczyk, komendant Straży Miejskiej w Krotoszynie. 

Strażnicy Miejscy z Krotoszyna będą rozdawać mieszkańcom poradniki antysmogowe i broszurki informujące o możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę  wymiany kotłów oraz o obowiązkach ewidencyjnych wynikających z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. 

Straż miejska skontroluje, czym mieszkańcy palą w piecach

Wizyta strażników miejskich w domu wiąże się też z kontrolą tego, czym i w czym palimy oraz ze spisaniem protokołu. 

Te akcja na pewno potrwa kilka miesięcy, bo planujemy odwiedzić każdą nieruchomość. Po zakończonej kontroli spisany będzie protokół, na podstawie którego będziemy wiedzieć, gdzie znajdują się tzw. kopciuchy. Jeżeli kontrola będzie przeprowadzana na terenach nieskanalizowanych, to będziemy też pytać o to, jak ludzie zagospodarowują ścieki - podkreśla komendant krotoszyńskiej straży miejskiej. 

Osoby, które ogrzewają domy odpowiednim opałem nie mają się czego obawiać. Jednak ci, którzy palą w piecu śmieciami lub niedozwolonymi materiałami muszą liczyć się z konsekwencjami. 

Podczas kontroli my ten piec chcemy zobaczyć. Tym samym będziemy też sprawdzać co się przy tym piecu znajduje i czym ludzie palą - wskazuje Waldemar Wujczyk. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy