Reklama

Krotoszyn. Starszy kapitan Sławomir Włodarczyk przeszedł na emeryturę

Opublikowano: śr, 2 mar 2022 13:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krotoszyńscy strażacy z honorami pożegnali swojego dowódcę - starszego kapitana Sławomira Włodarczyka - który przeszedł na emeryturę.

Reklama

Na placu Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyła się uroczysta zmiana służb, którą po raz ostatni przeprowadził odchodzący na emeryturę Sławmir Włodarczyk. 

Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, st. kpt. Sławomir Włodarczyk, z krotoszyńską jednostką ratowniczo-gaśniczą był związany od 2010 roku. Wcześniej służbę pełnił w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie.

Starszy kapitan Sławomir Włodarczyk to nie tylko doświadczony dowódca, to funkcjonariusz, który posiada ogromny zasób wiedzy informatycznej. Połączenie tych umiejętności sprawiło, że został powołany do zespołu dowodzenia i łączności w Sztabie Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP podczas operacji zabezpieczania imprezy sportowej EURO 2012. St. kpt. Włodarczyk przez wiele lat był członkiem modułu GFFFV wchodząc w skład zespołu łączności. Poza licznym udziałem w przeprowadzanych ćwiczeniach brał również udział w 2018 roku w pierwszej zagranicznej misji wielkopolskiego modułu, który pomagał w gaszeniu pożarów lasów na terytorium Szwecji. W codziennej służbie w krotoszyńskiej jednostce również nieetatowo realizował zadania z zakresu informatyki i łączności - podkreśla Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

 

Zarówno dowództwo krotoszyńskiej komendy jak i koledzy strażacy zawsze cenili wiedzę i umiejętności Sławomira Włodarczyka. 

W swojej karierze zawodowej brał udział w wielu specyficznych i charakterystycznych działaniach ratowniczo-gaśniczych, niezależnie jednak od rodzaju zdarzenia czy to pożar, czy miejscowe zagrożenie  posiadany zasób specjalistycznej wiedzy i sprawne działanie ograniczyło rozprzestrzenianie się zagrożenia do minimum - wskazuje Tomasz Patryas. 

 

W uroczystej zmianie służby brał udział komendant powiatowy PSP w Krotoszynie Tomasz Polak oraz zmiany służbowe JRG Krotoszyn, funkcjonariusze i pracownicy cywilni krotoszyńskiej straży. 

Panu Dowódcy życzymy, by jego dalsza droga życiowa, już poza służbą, przyniosła spełnienie i realizację pasji i marzeń, które do tej pory odkładane były na później - mówi Tomasz Patryas. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy