Reklama

Krotoszyn. Stanowisko burmistrza i radnych w sprawie ataku Rosji na Ukrainę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krotoszyn. Stanowisko burmistrza i radnych w sprawie ataku Rosji na Ukrainę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rosyjskie wojska wpierane przez Białoruś wkroczyły do Ukrainy od wschodu, południa i północy. Rozpoczęła się wojna. Z całego świata - w tym z miasta i gminy Krotoszyn - do Ukrainy płyną słowa wsparcia i deklaracje pomocy. Stanowisko w tej sprawie zajęli także radni i burmistrz Krotoszyna.

Dziś Rano rosyjskie wojska - wspierane przez Białoruś - wkroczyły na terytorium Ukrainy. Rozpoczęły się ataki na obiekty wojskowe w całym kraju. 

Mimo wysiłków wspólnoty międzynarodowej, Ukraina padła ofiarą brutalnej, niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej napaści. Współdziałamy z naszymi sojusznikami z NATO oraz UE, wspólnie odpowiemy na rosyjską brutalną agresję i nie pozostawimy Ukrainy bez wsparcia - napisał na twitterze prezydent Andrzej Duda. 

 

— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) February 24, 2022  

Ukraiński parlament przyjął stan wojenny. Są już ofiary śmiertelne po stronie Ukrainy. 

 

Krotoszyn deklaruje wsparcie Ukrainie

Z całego świata do Ukrainy płyną słowa wsparcia i deklaracje pomocy. Stanowisko w tej sprawie zajęli także radni i burmistrz Krotoszyna. 

 

Stanowisko radnych rady miejskiej i burmistrza Krotoszyna w sprawie agresji Rosji na Ukrainę

Radni rady miejskiej w Krotoszynie i burmistrz Krotoszyna wyrażają pełną solidarność z mieszkańcami gmin zaatakowanych przez Rosję. Wasza walka z dzisiejszym agresorem jest nie tylko obroną Waszej niepodległości, ale obroną całej wolnej Europy i wolnego, demokratycznego świata. 

W czasie jawnej agresji ze strony Rosji, nie liczącej się z prawami człowieka i prawem międzynarodowym sąsiada, jesteśmy jako miasto i gmina Krotoszyn - w miarę naszych możliwości - do Waszej dyspozycji. Będziemy przygotowywać wsparcie w tym dramatycznym dla mieszkańców Ukrainy czasie. Skala potrzeb nie jest na tę chwilę rozpoznana, ale deklarujemy serdeczną chęć niesienia pomocy.

W tych trudnych chwilach okazujemy wyrazy współczucia, a także życzymy siły, wytrwałości oraz w lepsze jutro. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy