Reklama

Krotoszyn. Ruszyły XXV Mistrzostwa Świata w Rzucie Beretem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Ruszyły XXV Mistrzostwa Świata w Rzucie Beretem [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 25. Mistrzostwa Świata w Rzucie Beretem rozgrywane są na krotoszyńskim rynku. Jako pierwsi do zawodów stanęli najmłodsi zawodnicy.

Rywalizacja w rzucaniu beretem na odległość, od 25 lat jest stałym punktem sportowych rywalizacji w Krotoszynie. Podczas tegorocznych zawodów, które rozgrywane są na krotoszyńskim rynku, uczestnicy rywalizują w czterech kategoriach: dzieci do lat 9, młodzież od 10 do 18 lat, kobiet oraz open. Uroczystego otwarcia XXV Mistrzostw Świata w Rzucie Beretem dokonał Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna, życząc startującym powodzenia oraz dalekich rzutów.

 

Jako pierwsi na linii startu stanęli najmłodsi zawodnicy, a więc dzieci do lat 9. Chętnych do wzięcia udziału i zmierzenia się z rzutem beretem, nie brakowało. Techniki rzutu były różnorodne. Oczywiście zawodnicy mogli liczyć na pomoc i podpowiedź niezawodnych rodziców. Najważniejsze by beret wylądował jak najdalej i przede wszystkim, antenka ku górze. Co niestety nie zawsze się udawało. Choć zdarzały się wyniki, które brzmiały nawet kilkanaście metrów !

 

Natomiast około godz. 15.00 ruszy rywalizacja „seniorska” a na starcie pojawią się kobiety oraz wszyscy inni chętni powyżej 18. roku życia. Ci ostatni wystartują w kategorii open.

 

Organizatorem zawodów jest CSiR Wodnik w Krotoszynie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE