Reklama

Krotoszyn. Roksana i Michał pomogli seniorom

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Roksana i Michał pomogli seniorom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Roksana Gałązka i Michał Florczyk z Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie włączyli się w akcję pomocy seniorom.

Rada Młodzieży Klubu Aktywnych Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie podjęła decyzję o wzięciu udziału w bardzo szlachetnej akcji „Wspieraj seniora”. W sytuacji obecnie panującej epidemii osoby starsze powinny być szczególnie chronione, dlatego bardzo ważne jest, aby wyczulić uczestników na tego typu sytuacje – wskazuje wychowawca, Sylwia Witkowska.

 

Najpierw Roksana Gałązka i Michał Florczyk odwiedzili krotoszyńskich seniorów, by dowiedzieć się, jakiej pomocy potrzebują.

 

Przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa odwiedzili seniorów, aby sprecyzować listę potrzeb, następnie pod opieką wychowawców udali się do pobliskich sklepów zrobić zakupy, które zostały dostarczone do domów – mówi Sylwia Witkowska.

 

Uczennica pierwszej klasy – Roksana – zaproponowała seniorce, którą odwiedziła nie tylko zrobienie zakupów, ale również pomoc w codziennych czynnościach.

Nastolatka posprzątała starszej pani mieszkanie i ugotowała jej obiad.

Uczestniczka Roksana Gałązka z kl. I dla swojej seniorki postanowiła zrobić więcej niż tylko zakupy i zaoferowała swoją pomoc przy porządkach domowych oraz przygotowaniu posiłków – podkreśla wychowawczyni.

I nie kryje radości i dumy z postawy młodzieży.

Obecność młodzieży wniosła w życie seniorów bardzo dużo radości i dała im poczucie bezpieczeństwa, że w tych trudnych czasach nie zostaną sami. Młodzi uczestnicy swoją postawą pokazali, że nie jest im obojętny los starszych, samotnych i schorowanych osób. Podczas całej inicjatywy panowała miła i rodzinna atmosfera, co spowodowało chęć do dalszej współpracy i pomocy ze strony młodzieży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE