Reklama

Krotoszyn. Rajd rowerowy szlakiem dawnej kolei wąskotorowej

Opublikowano: śr, 9 wrz 2020 21:19
Autor:

Krotoszyn. Rajd rowerowy szlakiem dawnej kolei wąskotorowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Imprezę zaplanowano na 19 września. Jej organizatorem jest krotoszyński oddział PTTK.

Reklama

W rajdzie rowerowym szlakiem dawnej kolei wąskotorowej Krotoszyn – Pleszew, mogą wziąć udział osoby indywidualne oraz drużyny zgłaszane m. in. przez szkoły czy organizacje społeczne. Wymagany wiek to ukończone 15 lat. Natomiast młodzież szkolna w grupach winna liczyć maksymalnie 10 osób plus opiekun. Obowiązkowa apteczka.

Celem rajdu jest popularyzacja walorów zdrowotnych przez uprawianie turystyki i rekreacji ruchowej, a także zdobywanie Kolarskiej Odznaki Turystycznej oraz Odznaki Turysta Przyrodnik.

Trasa rajdu jest dowolna. Zaś spotkanie jego uczestników wyznaczono na teren przy kolejce, przy dworcu PKP w Krotoszynie, o godz. 11.00. Tam też wykonane zostaną pamiątkowe zdjęcia a rajdowcy stamtąd wyruszą w trasę, której metę wyznaczono na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie (strzelnica czynna od 11.45 do 12.30).

 

Odpłatność za rajd to 7 zł od osoby. Zgłoszenia i wpisowe przyjmuje Biuro Zarządu Oddziału PTTK Krotoszyn, Mały Rynek 1, tel. 62 7252615, w terminie do dnia 15.09.2020r.

 

W związku z sytuacją występowania korona wirusa (SARS-CoV-2) w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, organizatorzy informują o konieczności przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w i zasad higieny w czasie trwania rajdu. Rajd odbędzie się w warunkach szczególnych i zostanie przeprowadzony zgodnie z możliwościami na dany czas. Wszelkie ustalenia co do przebiegu rajdu, tras, obiektów zwiedzanych i formy przeprowadzania rajdu mogą się zmieniać w jego trakcie. Preferowany będzie samodzielny dojazd do atrakcji krajoznawczych na trasach. Za łamanie przepisów i zaleceń sanitarnych uczestnik może być usunięty z rajdu w trybie natychmiastowym. Zaleca się, aby każdy uczestnik posiadał indywidualne środki dezynfekcji. Ponadto bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność – informują organizatorzy rajdu.

 

.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.