Reklama

Krotoszyn. Prace na Alejach wstrzymane. Inwestycja jest zagrożona?

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Prace na Alejach wstrzymane. Inwestycja jest zagrożona? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas rewitalizacji Alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie robotnicy dokonali szokującego odkrycia. Znaleźli dziwną skamielinę. Dlatego natychmiast przerwano prace. Na miejsce zaś wezwano grupę archeologiczną.

I okazało się, że to szkielety dinozaurów.

- W czasie prac znaleziono ślady koprolitu dinozaurów z epoki kredy – mówi Piotr Mikołajczyk, dyrektor krotoszyńskiego muzeum.

Skamielina świadczy o tym, że dinozaury żyły kiedyś na terenie dzisiejszego Krotoszyna. To niezwykłe znalezisko wstrząsnęło światem archeologów i paleontologów, gdyż do tej pory na terenie Polski znaleziono jedynie kilka miejsc mogących świadczyć o obecności prehistorycznych stworzeń.

 

Wstrzymano więc wszelkie roboty budowlane na Alejach Powstańców Wielkopolskich. Teren jest właśnie odgradzany. W najbliższym czasie do Krotoszyna przyjechać mają specjaliści z dziedziny archeologii i paleontologii, którzy oznaczą stanowiska archeologiczne i będą badać wykopaliska. Będzie to praca w trybie interwencyjnym. Czyli takim, gdy odkrycia dokonano dopiero w czasie trwania inwestycji i archeologom zależy na jak najszybszym uratowaniu cennego materiału.

 

I choć cały proces będzie skrócony do minimum – to i tak wykopaliska potrwają 6 miesięcy. Natomiast – jeżeli w czasie wykopalisk archeolodzy odkryją coś jeszcze – czas ten może się znacząco wydłużyć. Rewitalizacja Alei Powstańców Wielkopolskich stoi więc pod dużym znakiem zapytania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE