Reklama

Krotoszyn. Pożar mieszkania. Dwie osoby poszkodowane. [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Pożar mieszkania. Dwie osoby poszkodowane. [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgłoszenie o wydobywających się z mieszkania kłębach dymu, otrzymali w sobotni poranek krotoszyńscy strażacy.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajduje się nieprzytomna osoba. Druga zaś zdążyła się ewakuować i wezwać służby ratunkowe. Na szczęście to tylko zalążek scenariuszu manewrów wewnętrznych, w których uczestniczyli druhowie OSP Krotoszyn.

Na terenie jednostki OSP Krotoszyn przy ulicy Mickiewicza w Krotoszynie, w jednym z pomieszczeń przygotowano imitacje pożaru wewnętrznego tzw. mieszkaniówki. Ówcześnie pomieszczenie zostało dokładnie przygotowane. W obiekcie został prowizorycznie wytyczony szlak, który miał za zadanie utrudnić dotarcie do poszkodowanego oraz jego ewakuację. Podczas działań na strażaków czychało wiele zagrożeń, którym musieli stawić czoła. W scenariuszu uwzględniono nagłe pogorszenie stanu zdrowia jednego z ratowników działających w obiekcie - niezwłocznie na teren akcji wprowadzono kolejną rotę w celu ratowania strażaka. To już kolejne manewry wewnętrzne w wykonaniu strażaków OSP. Tym razem ćwiczono m.in. łączność, kwalifikowaną pierwszą pomoc, wyznaczenie lądowiska dla LPR i współpracę ratowników.

Foto. OSP Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE