Reklama

Krotoszyn. Pomnik ku czci ofiar w Smoleńsku poświęcony [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Pomnik ku czci ofiar w Smoleńsku poświęcony [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku, stoi na dziedzińcu Bazyliki Mniejszej w Krotoszynie.

Moment poświęcenia pomnika ku czci 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, poprzedziła uroczysta msza święta odprawiona w Bazylice Mniejszej w Krotoszynie, w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu m. in. zaproszeni goście, duchowni, samorządowcy a także mieszkańcy miasta, przeszli na dziedziniec bazyliki, gdzie ksiądz prałat Aleksander Gendera, dokonał aktu poświęcenia obelisku.

 

Chciałbym w tym miejscu podziękować księdzu prałatowi krotoszyńskiej bazyliki za wspólną modlitwę oraz że mogliśmy usytuować ten obelisk w okolicy kościoła. Chcę podziękować również wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego powstania. Członkom i sympatykom Prawa i Sprawiedliwości, z których składek i darowizn powstał ten obelisk, bo to tylko dzięki zaangażowaniu wielu osób można było zrealizować ten projekt – przyznał krótko po ceremonii poświęcenia Grzegorz Król, radny powiatowy z PiS-u a jednocześnie inicjator postawienia pomnika.

Podczas ceremonii odczytano także listy od prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej wieńce i wiązanki kwiatów.

 

Pomnik ku czci 96 ofiar katastrofy w Smoleńsku, stanął kilka miesięcy temu, w przeddzień 10. rocznicy katastrofy lotniczej, która 10 kwietnia w 2010r., miała miejsce pod Smoleńskiem. Wtenczas zapewniano, że pomnik ma być symbolem oddania hołdu wszystkim 96 ofiarom katastrofy smoleńskiej, nie tylko Lechowi Kaczyńskiemu.

Może to nie będzie poprawne politycznie z mojej strony, ale tak uważam, bo tam nie lecieli tylko zwolennicy PiS-u. Tam były osoby z różnych opcji politycznych, środowisk, wyznań. To byli też społecznicy, ludzie, którzy działali na niwie społecznej. To powinno być coś, co nas będzie łączyć, a nie szukać podziałów, że to „pisowski” pomnik – zwracał uwagę Grzegorz Król.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE