Reklama

Krotoszyn. Padłeś ofiarą przestępstwa? Tam uzyskasz pomoc

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Padłeś ofiarą przestępstwa? Tam uzyskasz pomoc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteś ofiarą lub świadkiem przestępstwa? Nie wiesz co w takiej sytuacji robić. Nie wiesz – gdzie szukać pomocy? Udaj się do lokalnego punktu pomocy ofiarom przestępstw.

Działa on w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy Floriańskiej w Krotoszynie. Specjaliści przyjmują we wtorki i czwartki w godz. 15.30-19.30.

 

Możesz liczyć pomoc: prawną, psychologiczną, psychiatryczną, ale również materialną. - W ramach pomocy materialnej będzie opłacany zakup żywności, odzieży, sprzętu rehabilitacyjnego, leków, remont i czynsz mieszkań, odpoczynek dzieci i młodzieży, żłobki, przedszkola, kursy czy szkolenia związane z przekwalifikowaniem zawodowym – informuje Magdalena Kowalska, dyrektor Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Kaliszu i podlegających pod niego punktów lokalnych.

 

Oczywiście pomoc materialna skierowana jest wyłącznie do osób poszkodowanych w wyniku przestępstwa. - Jeżeli np. w wyniku włamania lub dewastacji ktoś utracił majątek i poniósł szkodę, to możliwa będzie pomoc w formie remontu. Nie chodzi o to, aby podnosić standard mieszkania, a przywrócić utracony wskutek szkody – wyjaśniają specjaliści. Punkt utworzony został w ramach współpracy z resortem sprawiedliwości, a współfinansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Na finansowanie działalności ośrodka i punktów lokalnych przeznaczono ponad 4 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE