Reklama

Reklama

Krotoszyn. Ochronny pakiet dla przedsiębiorców

Opublikowano: pt, 20 mar 2020 11:34
Autor:

Krotoszyn. Ochronny pakiet dla przedsiębiorców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Włodarz Franciszek Marszałek wyciąga pomocną dłoń w stronę przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii koronawirusa, borykają się z kłopotami finansowymi.

Reklama

Pakiet rozwiązań zaproponowany przez burmistrza Franciszka Marszałka zawiera trzy działania, które odnoszą się m. in. do zwolnień z opłaty czynszowych czy zastosowania ulg w opłatach lokalnych. Oto one: 

- firmy, które w związku z epidemią zostały zmuszone zawiesić działalność gospodarczą, a wynajmują lokale użytkowe od Miasta i Gminy Krotoszyn lub od spółek gminnych, mogą złożyć wniosek do burmistrza Krotoszyna lub do zarządu spółki o zwolnienie z opłat czynszowych za okres zawieszenia;.

- firmy, które nadal prowadzą działalność, ale obecna sytuacja w sposób znaczący wpłynęła na zmniejszenie ich przychodów, mogą występować z wnioskiem o ulgi w spłatach czynszu;

- firmy znajdujące się w trudnej sytuacji z powodu koranawirusa, mogą także występować o ulgi w spłatach podatków i opłat lokalnych (przesunięcia terminów zapłaty, rozłożenie na raty, umorzenia). Wnioski należy składać przed upływem terminu zapłaty.

 

Zdaję sobie sprawę, że w związku z epidemią koronowirusa wiele prowadzonych przez Państwa firm, będących podatnikami gminy, znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej znacznym ograniczeniem przychodów. Aby Państwu pomóc, wykorzystam moje uprawnienia do umarzania, zmniejszania lub odraczania spłat zobowiązań wobec gminy, zarówno prawnych (podatki), jak i cywilno-prawnych (czynsze), jeśli tylko znajdę do tego wystarczające podstawy – wyjaśnia Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Jednocześnie włodarz zaznacza, że przyznanie którejś z wymienionych wyżej ulg nie zwalnia przedsiębiorcy od uiszczania pozostałych opłat jak np. rachunek za wodę, prąd, ciepło, ścieki czy śmieci. Ponadto do końca czerwca 2020 roku gmina, jej spółki i jednostki nie podniosą opłat i cen za świadczone usługi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.