Reklama

Krotoszyn. Na początku grudnia stanie lodowisko. Latem będzie rolkowiskiem

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Na początku grudnia stanie lodowisko. Latem będzie rolkowiskiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze gminy Krotoszyn i Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie zdecydowały, że w tym roku przy krotoszyńskim basenie ponownie stanie lodowisko.

Planujemy, by ten namiot, pod którym będzie lodowisko stanął już na stałe. Będzie służył nie tylko „Wodnikowi”, ale w okresie letnim będzie tam można organizować np. imprezy osiedlowe. Będzie tam można też np. pojeździć na rolkach – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Krotoszyńskie lodowisko, tak jak w ubiegłym roku, będzie zadaszone. W tym roku jednak hala namiotowa będzie dłuższa, dzięki czemu zmieści się pod nią cała infrastruktura lodowiska.

 

Kasę, wypożyczalnie łyżew i barak socjalny chcemy ustawić w środku, wewnątrz namiotu, żeby po prostu osoby, które przychodzą nie stali na wietrze i deszczu, tylko mogli spokojnie poczekać w środku – obrazuje Tomasz Niciejewski, prezes Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie.

 

W sezonie zimowym pod namiotem zorganizowane zostanie lodowisko, natomiast latem będzie tam można jeździć na rolkach i organizować imprezy.

 

Ma to być całoroczne. Teren zostanie albo wybetonowany albo wyłożony kostką. Po zakończeniu lodowiska teren pod tym namiotem zostanie wykorzystany do innych celów rozrywkowych. Będzie tam można jeździć na rolkach czy organizować imprezy, np. osiedlowe. - wskazuje Tomasz Niciejewski.

Na wybudowanie terenu pod lodowisko i przygotowania całej infrastruktury zabezpieczono 816 tys. zł.

 

W tej chwili trwają prace związane z ogłaszaniem oraz rozstrzyganiem przetargów i zapytań ofertowych na wykonanie poszczególnych elementów – mówi prezes CSiR Wodnik w Krotoszynie.

 

W planach jest, by lodowisko – tak jak w ubiegłym roku – ruszyło na początku grudnia.

 

Planujemy tak rozłożyć prace, by lodowisko 6 grudnia, w Mikołajki, otworzyć – mówi Tomasz Niciejewski.

 

W ostatnim sezonie – od 6 grudnia 2019 r. do końca lutego 2020 r. z krotoszyńskiego lodowiska skorzystały 22.302 osoby. Dochód z funkcjonowania lodowiska wyniósł ok. 200 tys. zł.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE