Reklama

Krotoszyn. Młodzież zakasała rękawy i uporządkowała groby [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Młodzież zakasała rękawy i uporządkowała groby [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podobnie jak w latach poprzednich, członkowie Klubu Aktywnych Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie, zajęli się porządkowaniem grobów na krotoszyńskim cmentarzu.

Akcja przeprowadzona została w przeddzień święta 1 listopada, kiedy to groby najbliższych, tłumnie odwiedzane są przez rodziny. Celem przedsięwzięcia było pielęgnowanie wśród młodzieży tradycji szacunku dla zmarłych i pamięci o miejscach upamiętnienia bohaterów naszej ojczyzny, którzy przelali w jej obronie krew.

 

W tym roku odbyło się ono w niesprzyjających warunkach, w cieniu szalejącej w Polsce epidemii, która utrudnia, bądź uniemożliwia przeprowadzanie wielu zaplanowanych wcześniej inicjatyw. Nam na szczęście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności udało się w sposób bezpieczny zrealizować wyjście na cmentarz. Bardzo się z tego cieszymy, gdyż to niezwykle ważny dzień w polskiej tradycji, kiedy to wspominamy tych, których już nie ma wśród nas – mówi Daniel Kulawski, wychowawca w krotoszyńskim hufcu pracy.

 

W pierwszej kolejności młodzież oddała hołd pomordowanym w Katyniu polskim oficerom, zapalając znicz i odmawiając modlitwę przed Krzyżem Katyńskim. Po chwili zadumy i refleksji, młodzież zakasała rękawy i zabrała się do prac porządkowych wokół bezimiennych grobów wojennych, które upamiętniają poległych w walce o wolną ojczyznę.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE