Reklama

Krotoszyn. Młodzież stawia na szkolny budżet obywatelski

Opublikowano: czw, 23 cze 2022 16:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie zaangażowali się w projekt "DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce", w ramach którego w szkole powstał szkolny budżet obywatelski.

Reklama

Projekt "DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce" rozwija sieć Szkolnych Klubów Młodego Obywatela (SKMO) w 20 szkołach. Wśród nich jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie. 

Głównym założeniem programu jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży oraz zwiększenie zaangażowania osób młodych w sprawy publiczne. Projekt realizowany jest w partnerstwie Stowarzyszeń CREO i Metropolia Poznań w terminie 1 lutego 2021 - 31 sierpnia 2022.

Uczniowie i uczennice uczą się być aktywnymi, uważnymi na otoczenie młodymi obywatelami i społecznikami.

W ramach programu w szkołach realizowany jest cykl warsztatów poświęcony tematyce społeczno-obywatelskiej: warsztaty przygotowujące do tworzenia inicjatyw społeczno-obywatelskich, w tym debat oksfordzkich, warsztaty przygotowujące do zorganizowania Szkolnego Budżetu Obywatelskiego (SBO), warsztaty na temat starości z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi, takich jak kombinezon starości (które pozwalają uczniom wczuć się w rolę osoby starszej) oraz warsztaty na temat niepełnosprawności z praktycznym wykorzystaniem wózka (które dają możliwość doświadczenia niektórych barier, z jakimi osoby z niepełnosprawnością stykają się na co dzień) - informuje Magdalena Laska ze Stowarzyszenia CREO.

W ramach projektu młodzież angażuje się również w przeprowadzenie inicjatyw wolontariackich na rzecz lokalnej społeczności, mających na celu ukazanie znaczenia "dobra wspólnego".

ZSTO bierze udział w aktualnej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w ramach przedsięwzięcia "DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce" realizowanego w ramach programu dotacyjnego "Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego - wskazują przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy