Reklama

Krotoszyn. Mieszkańcy podrzucają domowe śmieci do ulicznych koszy?

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Mieszkańcy podrzucają domowe śmieci do ulicznych koszy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmieci wypadające z ulicznych koszy na krotoszyńskim rynku to częsty widok – zwłaszcza w okresie letnim.

Kosze są przepełnione, śmieci leżą pod nimi i na nich. Pełno much i os. Usiąść spokojnie na ławce nie można, gdyż jest tego mnóstwo! - alarmuje pani Beata z Krotoszyna.

Krotoszynianka podkreśla także, że problem nasila się w okresie letnim, gdy jest ciepło.

W czasie upałów zużywamy dużo więcej plastykowych opakowań od napojów czy deserów, szczególnie po weekendzie, gdy na Rynku jest impreza – wskazuje pani Beata z Krotoszyna.

I apeluje do władz miasta, by uliczne kosze na śmieci w centrum Krotoszyna były opróżniane częściej.

Jak często przewidziane jest wywożenie śmieci z koszy na Rynku? Od pewnego czasu wygląda to tak, jakby wcale. Może można by wypróżniać je częściej? - wskazuje.

 

KOSZE W KROTOSZYNIE NIE BĘDĄ OPRÓŻNIANE CZĘŚCIEJ

Burmistrz Krotoszyna mówi jednak wprost – takiej możliwości nie ma, bo to wiązałoby się z kosztami.

W samym centrum miasta Krotoszyna czyli na ul. Rynek, ul. Mały Rynek, ul. Rynkowej, ul. Kaliskiej, Placu Jana Pawła II kosze uliczne opróżniane są dwa razy w tygodniu: w poniedziałek oraz piątek. Informuję, że zwiększenie częstotliwości opróżniania koszy ulicznych w centrum miasta Krotoszyna wiąże się z wydatkowaniem dodatkowych środków finansowych – wskazuje Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Franciszek Marszałek dodaje również, że gmina nie przewiduje zwiększenia częstotliwości opróżniania koszy na krotoszyńskim rynku.

 

ŚMIECI PODRZUCAJĄ MIESZKAŃCY KROTOSZYNA?

Zdaniem burmistrza Krotoszyna za to, że kosze uliczne są przepełnione – często odpowiadają sami mieszkańcy.

Nagminne w ostatnim czasie stało się podrzucanie przez mieszkańców śmieci do koszy ulicznych. Proceder ten spowodował, że środki wydatkowane na ich opróżnianie znacząco wzrosły – stwierdza Franciszek Marszałek.

Podkreśla jednocześnie, że za śmieci, które zostaną zostawione na rynku podczas imprezy odpowiada jej organizator. I to on po zakończeniu wydarzenia powinien opróżnić uliczne kosze.

To organizator wszelkiego rodzaj imprez oraz uroczystości na krotoszyńskim Rynku jest zobligowany do odbioru i zagospodarowania powstających w ten dzień odpadów – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE