Reklama

Krotoszyn – Lutogniew. Wyremontowali mauzoleum i groby [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn – Lutogniew. Wyremontowali mauzoleum i groby [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mauzoleum na krotoszyńskim cmentarzu oraz groby dwóch Powstańców Wielkopolskich znajdujące się na cmentarzu w Lutogniewie zostały wyremontowane.

Niemal 35.000 zł kosztował remont mauzoleum Powstańca Wielkopolskiego Franciszka Sowińskiego zlokalizowanego na Cmentarzu Parafialnym w Krotoszynie oraz remont grobów Powstańców Wielkopolskich Józefa Koniecznego oraz Stanisława Szczurka spoczywających na Cmentarzu Parafialnym w Lutogniewie.

 

Większość tej kwoty – 23.000 zł – stanowiła dotacja z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na utrzymanie grobów i cmentarzy wojennych na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn. Pozostałą część zapłaciła gmina Krotoszyn.

 

Mauzoleum Powstańca Wielkopolskiego Franciszka Sowińskiego znajdujące się na krotoszyńskim cmentarzu zyskało nowe oblicze. Stary tynk z pomnika i balustrady okalającej pomnik został usunięty. Całość wytynkowano i odmalowano.

 

Wyczyszczona i odnowiona została tablica inskrypcyjna oraz krzyż łaciński znajdujący się na ołtarzu pomnika, dodatkowo odrestaurowane zostały cztery betonowe znicze umieszczone po bokach pomnika. Wymieniono również uszkodzoną kostkę betonową, która została zastąpiona kostką granitową – wskazują krotoszyńscy urzędnicy.Również dwa groby Powstańców Wielkopolskich - Józefa Koniecznego oraz Stanisława Szczurka - znajdujące się na cmentarzu w Lutogniewie zostały odnowione. Zdemontowano stare pomniki wykonane z lastriko, a w ich miejsce położone nowe – wykonane z granitu. Na pomnikach wykonano nowe tablice i inskrypcjami, a wokół grobów ułożono kostkę granitową.Zdjęcia: UM KrotoszynUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE