Reklama

Krotoszyn. Lekarka z SOR dostała upomnienie

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Lekarka z SOR dostała upomnienie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pomocy w krotoszyńskim szpitalu szukali rodzice 6-miesięcznego dziecka. Malec połknął bowiem 2-centymetrową agrafkę. Lekarka po wykonaniu zdjęcia RTG i zbadaniu dziecka poleciała im udać się do lecznicy w Ostrowie. I choć w tym czasie na stanie były dwie karetki, kazała im jechać własnym samochodem. 

Ci oczywiście natychmiast ruszyli w drogę. W międzyczasie malec zaczął się krztusić. W Biadkach zauważyli policyjny patrol. Nie zwlekając, poprosili mundurowych o pomoc w dotarciu do celu. I tak pod eskortą radiowozów z Krotoszyna i Ostrowa na sygnałach udało się dotrzeć na miejsce. Ostatecznie dziecko już karetką zostało przetransportowane do Wrocławia, gdzie podczas zabiegu laparoskopem lekarze wyjęli agrafkę wczepioną w struktury przełyku maluszka

Po całym zdarzeniu dyrekcja szpitala przyznaje, że zachowanie lekarki, która odesłała rodziców malca - nie zapewniając transportu - było niewłaściwe. Dyrektor ds. medycznych - Mieczysław Pełko - ukarał lekarkę pisemnym upomnieniem.

 

- Ubolewamy, że lekarka pełniąca dyżur na SOR-ze, kierując się dobrym stanem zdrowia dziecka w chwili jego pobytu na oddziale, nie podjęła obowiązku zabezpieczenia dowozu pacjenta transportem medycznym do szpitala w Ostrowie Wlkp. Była to jej samodzielna decyzja.(…) Dyrekcja szpitala ocenia postępowanie lekarki w zakresie przekazania pacjenta (...) jako niewłaściwe. – napisał w oświadczeniu szpitalny rzecznik, Sławomir Pałasz. 

 

Lekarka pozostaje na stanowisku, jednak jej pracy szefostwo będzie się bacznie przyglądać. Chce też zintensyfikować poszukiwania kolejnych lekarzy, którzy wesprą dotychczasową ekipę na SOR-ze. – Podjęte działania naprawcze dotyczą zarówno przeprowadzonej diagnostyki w SOR, jak i zastosowanej formy transportu do oddziału specjalistycznego – podkreśla rzecznik.

Tymczasem swoje postępowanie w sprawie wszczął Rzecznik Praw Pacjenta. Śledztwo prowadzi również prokuratura. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE