Reklama

Krotoszyn. Komenda straży pożarnej po rewitalizacji [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeszła rewitalizację i zyskała nowe oblicze.

Reklama

Rewitalizacja siedziby krotoszyńskich strażaków - zawodowców rozpoczęła się od zagospodarowania terenu przed budynkiem przy ulicy Mickiewicza w Krotoszynie. 

Projekt zagospodarowania skweru wykonała firma Ogrody Gidaszewska Pracownia Architektury Krajobrazu z Krotoszyna, a dokumentację projektową przygotowała firma Projektowanie Architektoniczne Łukasza Ratajczaka. 

W ramach inwestycji wymieniono obrzeża otaczające teren zielony oraz zbudowano fragment ścieżki granitowej otaczającej maszt flagowy. 

Prace ziemne zostały zrealizowane przez firmę Gembiak-Mistacki Sp.J. z Krotoszyna, zajmującą się wykonawstwem robót drogowych, która od lat czynnie wspiera krotoszyńskich strażaków. W dalszym etapie strażacy dokonali profilowania terenu pod kątem nowych nasadzeń oraz wykonali oświetlenie masztu i pomnika św. Floriana. Prace związane z nasadzeniem roślin i drzew były prowadzone pod czynnym nadzorem Pani Karoliny Gidaszewskiej - projektantki skweru, a ich zdecydowana większość została wykonana przez strażaków w czasie wolnym od służby - wskazuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Dzięki wsparciu władz Krotoszyna strażacy pozyskali ponad 400 roślin, które zasadzono na skwerze. Dodatkowo pożarnicy we własnym zakresie zamontowali nawodnienie, a całą kompozycję uzupełnił ozdobny kamień, dostarczony przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ochmann z Krotoszyna, które częściowo pokryło koszty surowca.

Drugi etap rewitalizacji komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej polegał na odnowieniu frontu elewacji budynku. 

Materiał do wykonania niezbędnych prac dostarczyło Przedsiębiorstwo Usługi Budowlane Mariusz Kołeczko z Wysocka Wielkiego, natomiast prace malarskie wykonali sami strażacy z krotoszyńskiej komendy. Na nowej elewacji dzięki wsparciu finansowemu firmy Bolsius Polska Sp. z o.o. pojawiło się wykonane w technologii LED podświetlane logo wraz z nazwą naszej formacji oraz numer telefonu alarmowego „112”. Realizacją tego zadania zajęła się firma Projekt Studio Maciej Chwaliński z Krotoszyna, która jednocześnie pokryła część kosztów związanych z wykonaniem i montażem iluminacji - wylicza Tomasz Patryas. 

Bramy garażowe również zostały odnowione - zakonserwowano je i zamontowano napędy automatyczne, co w znacznym stopniu zwiększyło ich funkcjonalność i komfort użytkowania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy