Reklama

Krotoszyn. Jest kasa na budowę nowego przedszkola i żłobka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Krotoszyn. Jest kasa na budowę nowego przedszkola i żłobka - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krotoszyn otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategiczych. Pieniądze zostaną przeznaczone na budo przedszkola i żłobka w Krotoszynie oraz budowę dwóch sal gimnastycznych w Orpiszewie i Biadkach.

Reklama

I nabór w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategiczych nie skończył się dla Krotoszyna dobrze. Gmina - jako jedyna wśród samorządów powiatu krotoszyńskiego - nie otrzymała żadnych pieniędzy. Choć złożyła dwa wnioski.  Pisaliśmy o tym tutaj - kliknij

Pierwszy wniosek to budowa przedszkola, żłobka i modernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Krotoszynie, czyli utworzenie kompleksu edukacyjno - opiekuńczego. Fajny wniosek, kilkaset dzieci by na tym skorzystało. Liczyliśmy na dofinansowanie powyżej 30 mln zł. Drugi wniosek był drogowo - kanalizacyjny i dotyczył głównie południowej części miasta i obszaru przy SP nr 8. Miał poprawić się ruch drogowy, powstać rondo i podobne rzeczy. Tu składaliśmy wniosek na dofinansowanie w przedziale od 5 do 30 mln. zł - mówił wówczas Ryszard Czuszke, zastępca burmistrza Krotoszyna.

Polski Ład - pieniądze dla Krotoszyna

Władze gminy Krotoszyn nie kryły rozgoryczenia. Mimo wszystko postanowiły jednak wystartować w kolejnym naborze. Wnioski zostały jednak zmienione. 

Krotoszyn zdecydował, że będzie się starał jedynie o pieniądze na pierwszy etap budowy przedszkola i żłobka, a nie - jak za pierwszym razem - na całość. Zrezygnowano także z wniosku drogowo - kanalizacyjnego, zastępując go wnioskiem na budowę dwóch sal gimnastycznych przy szkołach w Biadkach i Orpiszewie. 

Jak się okazało - była to słuszna decyzja. Bo oba wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i gminie Krotoszyn przyznano w sumie 24 mln 260 tys. zł. 

Cieszę się, że wreszcie dostaliśmy te pieniądze - mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. 

Pieniądze na budowę przedszkola i żłobka

Co spowodowało, że przy pierwszym naborze gmina Krotoszyn nie otrzymała pieniędzy na budowę żłobka i przedszkola w Krotoszynie, a za drugim razem się udało? Zdaniem burmistrza Krotoszyna wpływ na to mogła mieć kwota, o jaką gmina wnioskowała. 

Tym razem złożyliśmy wniosek na I etap budowy przedszkola i żłobka. I ten wniosek oscylował poniżej 10 mln zł. I myślę, że to było tym elementem, który spowodował, że ten wniosek dostał dofinansowanie - mówi Franciszek Marszałek. 

O budowie przedszkola i żłobka w Krotoszynie mówi się od lat. Są już poczynionione konkretne plany. Nowe przedszkole ze żłobkiem ma powstać przy ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie - w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5. Już w 2019 roku mówiło się o budowie obiektu mieszczącego 11 oddziałów przedszkolnych i 2 oddziały żłobka. Docelowo wybudowanie nowego przedszkola ma spowodować zamknięcie dwóch istniejących już przedszkoli w Krotoszynie - "Biedronki" i Misia Uszatka" i przeniesienie dzieci do nowego obiektu. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj [KLIKNIJ]. 

Gmina Krotoszyn otrzymała 9 mln 860 tys. zł na I etap budowy żłobka i przedszkola w Krotoszynie. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

Doprowadzi to stanu surowego, zamkniętego obiektu. Drugi etap budowy to będzie wykończenie. Oczywiście też się będziemy starać o dofinansowanie - podkreśla Franciszek Marszałek. 

Budowa sal gimnastycznych

W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategiczych gmina Krotoszyn otrzymała także 14 mln 400 tys. zł na budowę dwóch sal gimnastycznych. Nowe sale gimnastyczne powstaną przy szkołach w Biadkach i Orpiszewie i będą służyć uczniom. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy