Reklama

Krotoszyn. Intronizacja Króla Kurkowego A.D. 2020 [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Intronizacja Króla Kurkowego A.D. 2020 [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczystość przy wtórze Sulmierzyckiej Orkiestry Dętej, odbyła się na krotoszyńskim rynku.

Rozpoczęła ją jednak msza święta odprawiona w krotoszyńskiej Farze. Następnie korowód, prowadzony przez Sulmierzycką Orkiestrę Dętą pod batutą Mariusza Kaźmierczaka, przemaszerował na krotoszyński rynek, gdzie dokonano uroczystej intronizacji nowego króla – Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie. Przez najbliższy rok, rządził i dzielił w gronie sióstr i braci kurkowych będzie Piotr Rożko „Kresowiak”. Zaś tytuł marszałka przez następne 365 dni dzierżył będzie Stefan Michalski a rycerza Kazimierz Lisiewski.

 

Spotkał mnie w tym roku nieoczekiwany zaszczyt i jak to się mówi, człowiek strzela a pan Bóg kule nosi i ta „dziesiątka” padła – przyznał krótko po odebraniu tytułu Piotr Rożko „Kresowiak”, Król Kurkowy A.D. 2020.

 

Wśród przybyłych na uroczystość gości byli m. in. bracia kurkowi z Ostrowa Wlkp., Rozdrażewa czy Ligoty-Korytnicy-Koryt a także przedstawiciele lokalnego samorządu.

 

W imieniu władz samorządowych, przewodniczącej rady miejskiej Anny Sikory, radnej sejmiku województwa wielkopolskiego Joanny Król-Trąbki, chciałbym pogratulować królowi, marszałkowi, rycerzowi i niech panują nam sprawiedliwie przez ten rok w dobrym zdrowiu a wszystkim siostrom i braciom kurkowych dziękuję za rok współpracy z gminą Krotoszyn – mówił burmistrz Krotoszyna, Franciszek Marszałek.

 

Tradycyjnie nie zabrakło, na cześć nowo wybranego „władcy” kurkowego, trzech armatnich wystrzałów. Zaś zwieńczeniem intronizacji była biesiada oraz zawody strzeleckie, które odbyły się na strzelnicy przy ul. Bractwa Kurkowego w Krotoszynie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE