Reklama

Krotoszyn. Dziś w szpitalu ruszają szczepienia przeciwko koronawirusowi

Opublikowano: śr, 30 gru 2020 09:10
Autor:

Krotoszyn. Dziś w szpitalu ruszają szczepienia przeciwko koronawirusowi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (30 grudnia) w szpitalu w Krotoszynie rozpoczną się szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób z tzw. etapu zero – pracowników szpitala, przychodni czy aptek.

Reklama

W pierwszej kolejności, na tak zwanym „etapie zero” zaszczepieni zostaną pracownicy ochrony zdrowia – personel medyczny i niemedyczny szpitala oraz pracownicy aptek, przychodni czy np. dentyści.

 

Ile osób w Krotoszynie zgłosiło się na szczepienie przeciwko koronawirusowi na etapie zero? Termin zapisów został już dwukrotnie przedłużony. Początkowo szpitale węzłowe – w tym szpital w Krotoszynie – do 20 grudnia 2020 r. miały zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego szpitala oraz pracowników przychodni i aptek, którzy chcą się zaszczepić przeciwko COVID-19.

Następnie termin ten przedłużono do 28 grudnia 2020 r.

 

KROTOSZYN. ILE OSÓB CHCE SIĘ ZASZCZEPIĆ PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI?

22 grudnia na liście osób, które chciały się zaszczepić przeciwko COVID-19 w krotoszyńskim szpitalu było 450 osób – 300 pracowników szpitala i 150 osób spoza szpitala.

Nowe osoby cały czas jednak się zapisywały. I nadal mogą to robić, gdyż termin po raz kolejny został przedłużony.

Termin zgłaszania się osób z „etapu zero” przedłużono do 14 stycznia 2021 r. Więc cały czas można się zapisywać – podkreśla Hanna Bartoszak z SP ZOZ w Krotoszynie.

 

W tej chwili (na dzień 30 grudnia 2020 r.) na liście do szczepionki przeciwko koronawirusowi znajduje się 565 osób.

Mamy 305 pracowników szpitala oraz 260 osób spoza szpitala – mówi Hanna Bartoszak odpowiedzialna za koordynację szczepień w krotoszyńskim szpitalu.

Ta liczba może jednak wzrosnąć, gdyż pracownicy ochrony zdrowia – zarówno medyczni jak i niemedyczni – cały czas mogą dopisać się do listy.

 

Wszystkich chętnych pracowników służby zdrowia (m.in. lekarzy, lekarzy dentystów, felczerów, pielęgniarki i położne, pozostałe zawody medyczne, zawody niemedyczne, w tym personel administracyjny i pomocniczy, bez względu na formę współpracy - również kontrakty, umowy b2b itp.) zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. (62) 58-21-201 oraz (62) 582-13-34 lub mailowo: [email protected] – wskazuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

KROTOSZYN. RUSZAJĄ SZCZEPIENIA PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

Pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi w krotoszyńskim szpitalu ruszą już dzisiaj. Do szpitala dotarło 75 dawek szczepionki, dzięki którym zaszczepionych zostanie 75 osób.

 

W pierwszej partii przydzielono nam 15 ampułek. W każdej ampułce znajduje się 5 dawek szczepionki, więc w tej chwili możemy zaszczepić 75 osób. Szczepienia ruszają dzisiaj, w godzinach popołudniowych. W tym tygodniu musimy tę pierwszą partię wykorzystać – mówi Hanna Bartoszak.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.