Reklama

Krotoszyn. Dziś noc spadających gwiazd! Perseidy 2020

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Dziś noc spadających gwiazd! Perseidy 2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w nocy – z 12 na 13 sierpnia 2020 r. na niebie będzie można oglądać Perseidy. Spadające gwiazdy widoczne były na naszym niebie już od połowy lipca, jednak dzisiejszej nocy czeka nas prawdziwy spektakl.

Kiedy oglądać Perseidy? 

 

Perseidy to jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów. Jego orbita przecina się z ziemską w dniach od 17 lipca do 24 sierpnia każdego roku. Największą kumulację „spadających gwiazd” można jednak podziwiać w nocy z 12 na 13 sierpnia.

 

 

Perseidy są tak dobrze widoczne, że można je podziwiać gołym okiem, bez konieczności używania lornetek czy teleskopów. Pod warunkiem, że niebo nie jest przysłonięte chmurami. Na szczęście prognoza pogody dla Krotoszyna wskazuje, że dzisiejszej nocy będą idealne warunki do oglądania spadających gwiazd.

 

O której godzinie oglądać Perseidy?

 

Szczyt aktywności Perseidów przypada dziś w nocy (z 12 na 13 sierpnia). I choć spadające gwiazdy będą na naszym niebie widoczne przez jeszcze kilka kolejnych nocy, to tylko dziś mamy okazję zobaczyć je w takiej ilości.

 

O której rozpocznie się nocny spektakl? Perseidy staną się widoczne około godziny 21:00, a widowisko potrwa do godzin porannych.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE