Reklama

Krotoszyn. Dziś finałowy koncert X edycji Lata Organowego

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Dziś finałowy koncert X edycji Lata Organowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wcześniejszym wysłuchaniu artystów z Bułgarii i Francji przyszedł czas, by za organami w krotoszyńskiej Bazylice zasiadł artysta z Polski.

Tak też się stanie podczas finałowego koncertu jubileuszowej dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego "Lato Organowe w Krotoszyńskiej Bazylice", która jednocześnie jest trzecią edycją międzynarodową. Po Dimitarze Dimitrovie z Bułgarii oraz Christine Metay-Segui i Matthew Segui z Francji, zebranej w Bazylice Mniejszej w Krotoszynie publiczności, zaprezentuje się Karol Mróz. Początek koncertu w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie o godz. 18.45.

 

Karol Mróz

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu w klasie organów prof. Kazimierza Madziały. Ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, studiując w klasie organów pod kierunkiem prof. Ireny Wisełki – Cieślar oraz asystentów dr Krzysztofa Urbaniaka i mgr Karola Hilla.

Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił biorąc czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez artystów, takich jak: Wolfgang Zerer, Bernhard Haas, Gerhard Gnann, Theo Jellema, Nicholas Parle, Martin Rost, Tineke Steenbrink. Występował jako solista i kameralista na wielu festiwalach organowych w kraju i za granicą (Holandia, Niemcy). Karol Mróz jest wykładowcą w Diecezjalnym Studium Organistowskim im. św. Cecylii w Kaliszu. 

 

Program koncertu:

1. Nicolas de Grigny (1672-1703)

Veni Creator: Dialogue sur les grands Jeux

 

2. Dieterich Buxtehude (1637-1709)

Praeludium in g BuxWV 149

 

3. Johann Sebastian Bach (1685-1750)

”Nun komm der Heiden Heiland” BWV 659

 

4. Charles-Marie Widor (1844-1937)

6 Symfonia g-moll op. 42

- Allegro

- Adagio

- Intermezzo

- Cantabile

- Vivace

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE