Reklama

Krotoszyn. Druh Waldemar Florkowski jest w ciężkim stanie. Potrzebne osocze

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Druh Waldemar Florkowski jest w ciężkim stanie. Potrzebne osocze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Waldemar Florkowski – emerytowany strażak PSP w Krotoszynie, prezes OSP Krotoszyn, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Krotoszynie oraz wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Krotoszynie został zakażony koronawirusem.

Waldemar Florkowski – w związku z zakażeniem koronawirusem – trafił do szpitala. Jego stan jest niestety ciężki. Strażak potrzebuje osocza osób, które były zakażone COVID-19 i wyzdrowiały.

 

O osocze dla Waldemara Florkowskiego apelują władze powiatu oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Jako ratownicy stojący na straży bezpieczeństwa mieszkańców, nieustannie i bezwarunkowo niesiemy pomoc i ratunek potrzebującym - ofiarom wypadków, pożarów i innych ludzkich dramatów, które rozgrywają się każdego dnia. Dziś zdrowie i życie jednego spośród nas  jest uzależnione od dobrej woli, poświęcenia i zaangażowania innych. Dlatego z tego miejsca apelujemy o ten bezcenny dar, prosząc o dedykowanie osocza na rzecz druha Waldemara Florkowskiego – wskazuje st. asp. Mateusz Dymarski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Osocze można dedykować konkretnej osobie, podając stosowną informację w punkcie pobrań. Zgłosić może się każda osoba, która chorowała na koronawirusa i została uznana za osobę zdrową. Od momentu ustąpienia objawów musi upłynąć 28 dni. Ten bezcenny dar mogą oddać osoby w wieku 18-60 lat  bez chorób przewlekłych, które nie otrzymywały transfuzji krwi lub jej składników. W przypadku kobiet wykluczeniem jest ciąża.

Zgłosić można się w punkcie pobrań na Wodniku (ul. Mahle 4, Krotoszyn), od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:30.

 

Na co dzień to My - Strażacy, stajemy na wysokości zadania realizując działania mające na celu ochronę życia i mienia. Dziś, w obliczu pandemii, prosimy Państwa oto co najcenniejsze. Oddane osocze prosimy dedykować na rzecz dh. Waldemara Florkowskiego. Twoje osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia – apelują druhowie z OSP w Krotoszynie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE