Reklama

Reklama

Krotoszyn. Dęby rozdane!

Opublikowano: sob, 7 mar 2020 12:15
Autor:

Krotoszyn. Dęby rozdane! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz 11 rozdano Nagrody Starosty Krotoszyńskiego „Krotoszyński Dąb”.

Reklama

Krotoszyn. Dęby rozdane!

Od 11 lat w Krotoszynie przyznawane sa nagrody dla najbardziej zasłużonych osób i organizacji z terenu całego powiatu. Co roku wybierani są laureacji w 5 kategoriach: nauka i kultura, działalność gospodarcza, działalność społeczna, oświata i sport.

Starosta przyznaje nagrody w oparciu o wynik obrad powołanej przez Kapituły. Tworzą ją samorządowcy powiatowi, przedstawiciele mediów, laureaci z roku ubiegłego oraz – po raz pierwszy w tym roku – przedstawiciele każdej z gmin powiatu. Obrady Kapituły są tajne, wyniki ogłaszane są dopiero na uroczystej gali.

Krotoszyn. Dęby rozdane!

Podczas uroczystości, jaka odbyła się w auli krotoszyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja zebrali się wszsyscy nominowani oraz samorządowcy i laureaci z poprzednich edycji. 

Krotoszyn. Dęby rozdane!

W kategorii nauka i kultura nominowani byli: Grzegorz Polański, Zdunowski Zespół Wokalny i Michał Pietrowski. 

Laureatem został: Grzegorz Polański – nauczyciel, wychowawca młodzieży i muzyk. Był on założycielem i kierownikiem Zespołu Muzyki Dawnej ARTIFEX czy też współtwórcą Zespołu Tańca Ludowego Krotoszanie. Niestety w ubiegłym roku przegrał on walke z chorobą. nagrodę w jego imieniu odbierały wspólnie – jego żona Arletta oraz mama Elżbieta.

Nominowanymi w kategorii działalność gospodarcza w tym roku byli: Firma Naglak z Koźmina Wlkp. oraz Tadeusz Stasik prowadzący firmę Scorpion w Rozdrażewie.

Zwyciężył Tadeusz Stasik. Jego firma od 1997 r. produkuje maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego. 

W kategorii działalność społeczna nominowani zostali: Stowarzyszenie „Motylek” na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski w Konarzewie,  Stowarzyszenie „Razem dla Konarzewa”, Bank Spółdzielczy w Krotoszynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminie Wlkp.

Największe uznanie w oczach jury zyskała OSP Koźmin Wlkp. Jednostka niesie pomoc poszkodowanym w pożarach i innych zdarzeniach, ale też znani są ze swej społecznej działalności. Od wielu lat druhowie i druhny włączają się w szereg akcji – m.in. współorganizują Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Włączyli się także w  akcję „Misie Ratownisie” zbierając maskotki dla dzieci poszkodowanych w wypadkach, organizują również „Strażackie Pogotowie świętego Mikołaja, którego celem jest pomoc osobom starszym i samotnym. 

W kategorii oświata nominowani byli: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Baszkowie, Elżbieta Płóciennik, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie.  

Laureatką została: Elżbieta Półciennik. Jest ona cenionym pedagogiem z wielką charyzmą i autorytetem u uczniów. Nauczycielem języka niemieckiego i bardzo sprawną menadżer oświatowy. Na uznanie zasługuje także wysoka pozycja wśród liceów naszego regionu i subregionu w prestiżowym rankingu PERSPEKTYW, gdzie po raz kolejny zarządzane przez nią Luceum otrzymało tytuł Srebrnej Szkoły.

Wśród wydarzeń sportowych i sportowców z terenu powiatu nominowano: UKS Shodan Zduny, Dawida Kujawskiego – LAB Krotoszyn oraz Julię Damasiewicz z Koźmina Wlkp.

Po raz drugi w historii tej nagrody Kapituła przyznała dwa dęby w tej samej kategorii – w głosowaniu wyszedł bowiem remis, a starosta nie skorzystał z prawa jednoosobowego wyboru zwycięzcy. Laureatami zostali: Julia Damasiewicz i Dawid Kujawski. 

Pochodząca z Koźmina nastolatka uprawiająca kitesurfing, pomimo młodego wieku ma w swoim dorobku wiele osiągnięć. należą do nich m. in.: drugie miejsce w kategorii open women na Olimpiadzie Sportów Plażowych World Beach Games 2019 w Katarze. Sporym sukcesem było też mistrzostwo świata oraz Europy w kategorii junior oraz brąz mistrzostw Europy w kategorii open women. Julia jest polską nadzieją na medal olimpijski w Paryżu w roku 2024.

Nagrodę w imieniu Julii odebrał jej dziadek - Ryszard Kostka.

Z kolei Dawid Kujawski od siedmiu lat prowadzi centrum treningowe LAB KROTOSZYN GYM, które zaraziło ideą dbania o zdrowie i sylwetkę setki mieszkańców powiatu w różnym wieku i różnej kondycji. Dawid Kujawski organizuje w Krotoszynie zawody w crossfit o nazwie LOGinLAB. 

Tego wieczoru uhonorowano jeszcze Annę Dudkowiak – pomysłodawczynię i koordynatorkę charytatywnej zbiórki dla chorego Marcela. W akcji tej wzięła udział rzesza mieszkańców powiatu, a właściwie ludzi na całym świecie. Dzięki nim wyjazd chłopca za ocean, do najlepszej na świecie kliniki,  stał się faktem.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.