Reklama

Krotoszyn. Co dalej z protestami kobiet? Jest oświadczenie organizatorek

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Co dalej z protestami kobiet? Jest oświadczenie organizatorek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorki protestów kobiet w Krotoszynie zdecydowały, że - ze względu m.in. na sytuację epidemiczną w powiecie krotoszyńskim i w kraju - protesty kobiet zostają zawieszone.

OŚWIADCZENIE ORGANIZATOREK PROTESTÓW KOBIET W KROTOSZYNIE:

 

"W imieniu Kobiet organizujących spacery w Krotoszynie, w związku z nieopublikowaniem w ustawowym terminie wyroku TK ws. aborcji (co swoją drogą jest przestępstwem, ale taką mamy w tej chwili władze) pragniemy uprzejmie poinformować o wstrzymaniu protestów.

Taki ruch spowodowany jest obecną sytuacją epidemiologiczną w naszym regionie i kraju. Dostałyśmy wiele wiadomości i próśb z zewnątrz o wstrzymanie swoich działań dla dobra ogółu, a my w przeciwieństwie do partii rządzącej słuchamy tego, co mówią do nas obywatele. Odkładamy na bok nasze własne przemyślenia dotyczące COVID-19, czy jest czy go nie ma. Chcemy przede wszystkim WASZEGO bezpieczeństwa.

Nie poddajemy się, nie składamy parasolek i w dalszym ciągu każdego dnia obserwujemy jak będzie rozwijać się sytuacja. Pozostajemy gotowe do ponownego wyjścia na ulicę i walki o nasze prawa, jeśli tylko rządzący licząc na nasze zmęczenie sytuacją postanowią ww. wyrok opublikować lub nawet posunąć się dalej. Was wszystkich także bardzo prosimy o czujność, podchodzenie z dużym dystansem do tego co mówią przedstawiciele pis i pełną mobilizacje w zależnośći od rozwoju sytuacji.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasza decyzja może wywołać zamieszanie i niepotrzebny hejt w Internecie, dlatego apelujemy o szacunek dla drugiego człowieka i rozwagę w słowach!

Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory brali udział w tych spacerach, nie łamcie się – wrócimy, wrócimy silniejsi i dalej będziemy walczyć o nasze dobro!"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE