Reklama

Krotoszyn. Burzliwe zebranie na Parcelkach [FOTO I FILMY]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Burzliwe zebranie na Parcelkach [FOTO I FILMY] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy osiedla nr 4 "Parcelki" w Krotoszynie spotkali się po to, by przedyskutować z władzami Krotoszyna koncepcję budowy dróg na Kopieczkach. Zebranie było bardzo burzliwe. 

Ulice Rybia, Żabia, Żurawia i Słowicza w Krotoszynie mają być przebudowywane.

- Mówi o obszarze pomiędzy ulicą Kopieczki a Szosą Benicką. Wszystkie drogi, które się tam znajdują są o nawierzchni utwardzonej, tłuczniowej i wszystkie te drogi są gminne - wskazywał Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w krotoszyńskim urzędzie. 

Według koncepcji większość ulic w tej części miasta ma mieć szerokość 10 metrów. Jednak ulica Rybia ma być szersza - 12 metrów. 

- Szerokość pasa jezdnego, dwukierunkowego ma mieć 6 metrów. Do tego po stronie zachodniej jest chodnik o szerokości 2 metrów, a po stronie wschodniej została zaprojektowana ścieżka o szerokości 2 metrów. Z racji tego, że po stronie wschodniej brakuje jeszcze chodnika -  został on zaprojektowany o szerokości 1,5 metra. Zostaje pół metra na jakąkolwiek inną infrastrukturę - tłumaczył Michał Kurek. 

Mieszkańcy się z tym jednak nie zgadzają, domagając się zmian w projekcie. Lokalna społeczność chce, by droga była węższa. 

- Droga ma teraz 6 metrów, więc potrzebne jest drugie tyle. To się wiąże z likwidacją ogrodzeń i zabraniem nam gruntów - argumentują mieszkańcy posesji przy Rybiej.

Lokalna społeczność obawia się również, że po przebudowie Kopieczki staną się bardzo ruchliwą dzielnicą miasta. 

- Chcecie przez Kopieczki przeprowadzić ruch, który pójdzie od Koźmińskiej na Kobylin. Wszyscy będą tamtędy jeździć. My teraz mamy spokój na osiedlu, ale to się skończy - alarmują mieszkańcy. 

Szerzej na temat przebiegu całego zebrania w kolejnym, wtorkowym numerze "Gazety Krotoszyńskiej". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE