Reklama

Krotoszyn. Autobusowe tournée orkiestry dętej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Autobusowe tournée orkiestry dętej [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krotoszyńska Orkiestra Dęta kursuje dziś tradycyjnym londyńskim autobusem i raczy mieszkańców gminy pięknym graniem.

Tournée Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej pod hasłem "KROTOSZYŃSKI ORKIESTROBUS", to projekt Towarzystwa im. Gwiżdż Janiny i Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, skierowany jest do mieszkańców Krotoszyna i trzech wsi z gminy Krotoszyn.

Krotoszyńska Orkiestra Dęta gościła już na osiedlu Rawicka, Parcelki, Dąbrowskiego oraz w Lutogniewie. Aktualnie występuje dla mieszkańców osiedla Robińskich w Krotoszynie. Przed nimi jeszcze występ w Kobiernie i Biadkach. Zaś dzisiejsze tournée krotoszyńscy muzycy zakończą na Rynku, gdzie dotrą około godz. 17.30.

Podczas występu orkiestra raczy zebraną publiczność muzyczną ucztą, w której nie brakuje utworów patriotycznych, biesiadnych czy mniej bądź bardziej znanych przebojów. 

 

W czasie panującej pandemii koronawirusa działalność kulturalna, w tym koncertowa, została znacząco ograniczona i obarczona licznymi szykanami sanitarnymi. To rozwiązanie pozwala dotrzeć do blokowisk Krotoszyna, gdzie publiczność pozostając w społecznym dystansie a nawet z okien i balkonów będzie mogła uczestniczyć w niezwykłym koncercie. Natomiast koncerty w centralnych miejscach wsi, będą nadzwyczajnym wydarzeniem dla tych małych społeczności, które nie mają możliwości kontaktu z kulturą muzyczną tego typu - wyjaśniają organizatorzy przedsięwzięcia.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE