Reklama

Krotoszyn. 52 strażakom ochotnikom przyznano świadczenie ratownicze [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zasłużonym strażakom ochotnikom z powiatu krotoszyńskiego wręczono decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego. Wynosi ono 200 zł miesięcznie.

Reklama

Uroczystość wręczenia 52 druhom decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego odbyła się w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po zakończonej uroczystości związanej z wręczeniem decyzji Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP przeprowadził wizytację Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, podczas której między innymi sprawdził warunki służby krotoszyńskich strażaków oraz spotkał się z załogą przekazując informacje z bieżącej działalności naszej formacji oraz nakreślił kierunki działania na najbliższy okres - wskazuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Komu przysługuje prawo do świadczenia ratowniczego?

Świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat, bo o nim mowa, wynosi 200 zł miesięcznie. Prawo do jego otrzymania przysługuje strażakowi ratownikowi OSP, który czynnie uczestniczył w działaniach lub akcjach ratowniczych:

  • w przypadku mężczyzn - przez co najmniej 25 lat i osiągnął 65. rok życia,
  • w przypadku kobiet - przez co najmniej 20 lat i ma co najmniej 60 lat.
Przez czynne uczestnictwo należy rozumieć bezpośredni udział przynajmniej raz w roku w działaniach lub akcjach ratowniczych.

Świadczenie ustala się na wniosek strażaka ratownika OSP lub jego przedstawiciela ustawowego, pełnomocnika albo opiekuna prawnego. Wypełniony formularz należy złożyć w komendzie powiatowej. Przy naliczaniu okresu czynnego uczestnictwa w działaniach ratowniczych nie jest wymagane zachowanie ciągłości wysługi lat w ochotniczej straży pożarnej. Dodatkowo, kwota świadczenia ratowniczego podlega corocznej waloryzacji - od 1 marca.

Ilu strażakom z powiatu krotoszyńskiego przyznano już świadczenie ratownicze?

Od momentu wejścia w życie ustawy, w powiecie krotoszyńskim przyznano już 306 świadczeń ratowniczych. W całej Wielkopolsce wydano w sumie 8,5 tys. decyzji. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy