Reklama

Krotoszyn. 5 procent osób, które przebadały się na targowisku ma koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. 5 procent osób, które przebadały się na targowisku ma koronawirusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 222 osoby skorzystały z mobilnego punktu poboru wymazów na obecność koronawirusa, który 9 września stanął na targowisku w Krotoszynie.

Mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, którzy chcieli przebadać się na obecność koronawirusa w mobilnym punkcie TEST&GO, który w środę, 9 września stanął na targowisku w Krotoszynie, musieli wcześniej zarejestrować się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie.

 

Każda z osób była rejestrowana na konkretną godzinę. Po przybyciu do mobilnego punktu na krotoszyńskim targowisku każdy z badanych otrzymał rękawiczki i maseczkę. Miał także badaną temperaturę. Następnie badani przechodzili do kolejnego namiotu, gdzie weryfikowano ich dane osobowe i ostatecznie – w kolejnym namiocie – pobierano im wymaz z gardła.

 

Mobilny Punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa obsługiwali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Niemal 5% osób zakażonych koronawirusem

W sumie wymaz z gardła pobrano od 222 mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Są już wyniki badań. Okazuje się, że niemal 5% wszystkich przebadanych jest zakażonych koronawirusem.

Do pobrania wymazów zgłosiły się 222 osoby i wszystkim im pobrano wymazy z gardła. 11 wyników było dodatnich, co daje 4,95 % wszystkich osób przebadanych – wskazuje Natalia Snadna, z sekcji nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie.

Wszystkie osoby z wynikami dodatnimi zostały skierowane na izolacje, a osoby, z którymi miały kontakt zostały poddane 10-dniowej kwarantannie.

Osoby zakażone zostały powiadomione o tym, by zgłosiły się do swoich lekarzy rodzinnych celem objęcia ich izolacją. Lekarze prowadzą nadzór ich stanu zdrowia. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, po przeprowadzeniu dochodzenia epidemiologicznego nałożyła kwarantannę na osoby zamieszkałe z osobami dodatnimi i tymi, które miały z nimi kontakt – wskazuje Natalia Snadna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE