Reklama

Krotoszyn. 2.5 mln zł od marszałka na salę widowiskową w KOK [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. 2.5 mln zł od marszałka na salę widowiskową w KOK [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt, w ramach którego powstanie m. in. sala widowiskowa w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury, w sumie pochłonie ponad 3.5 mln zł.

Podpisanie umowy parafowanej przez marszałka województwa Marka Woźniaka oraz Joannę Jarocką, szefową Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, dotyczącej dofinansowania inwestycji ze środków unijnych, miało miejsce w siedzibie KOK.

 

Postanowiłem przywieźć trochę pieniędzy unijnych na wydaje mi się bardzo ważny społecznie projekt inwestycji w obszarze dziedzictwa kulturowego. To jest ten konkurs, w którym Krotoszyński Ośrodek Kultury uczestniczył i skutecznie przeprowadził procedurę otrzymania dotacji. (…) Dzisiaj natomiast pozostaje nam tylko sfinalizować umowę, która obejmuje tenże właśnie projekt – zwrócił uwagę Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

 

Wartość zadania związanego z rewitalizacją sali w budynku Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury to 3 mln 594 tys. zł, z czego 2 mln 483 tys. zł stanowi dofinansowanie z regionalnego programu operacyjnego w ramach unijnego budżetu.

 

Główny cel zadania jest taki, aby spowodować, żeby ta przestrzeń była jeszcze bardziej przyjazna do realizacji wszystkich celów związanych z Krotoszynem a także z samym ośrodkiem kultury – przyznał marszałek Woźniak.

 

Kasa natomiast spożytkowana zostanie przede wszystkim na stworzenie w ośrodku kultury sali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia.

 

KOK od lat borykał się z brakiem takiej sali. Często musieliśmy korzystać z sali kinowej kosztem braku emisji i wyłączania projekcji filmowych. Nie mieliśmy możliwości realizowania naszego ramowego programu związanego z szerzeniem kultury w gminie Krotoszyn. Dzięki temu projektowi zyskamy taką salę widowiskową z możliwością podziału na mniejszą salę, dzięki czemu będą mogły z niej korzystać większe grupy społeczne, organizacje pozarządowe, szkoły czy przedszkola – przekonywała Joanna Jarocka, dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

 

Ponadto dzięki inwestycji KOK wzbogaci się m. in. o salkę szkoleniową. Obiekt będzie także dostosowany dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji zakupiony zostanie system automatycznego informowania mieszkańców o tym, co będzie się działo w krotoszyńskiej kulturze.

 

Z ogromną przyjemnością podpisuję dziś tę umowę. Liczę się z tym i wiem, że będzie nas to kosztowało wiele pracy i zapewne wiele problemów będzie do rozwiązania, ale przy współpracy z samorządem i władzami miasta, na pewno uda się to przeskoczyć – zapewniała szefowa KOK.

 

Z faktu przystąpienia KOK-u do projektu, zadowolenia nie kryją także władze Krotoszyna.

 

Znajdujemy się na terenie byłej jednostki wojskowej i ten teren powolutku jest rewitalizowany a ta inwestycja związana z ochroną dziedzictwa kulturowego, też się wpisuje w ten element rewitalizacji. Po zakończeniu tego projektu będziemy mieli kolejny skrawek miasta zrewitalizowany – przekonywał Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE