Reklama

Koźmin Wlkp. Trwa modernizacja ulicy księdza Goja [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Trwa modernizacja ulicy księdza Goja [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont nawierzchni oraz budowa chodnika przy Goja w Koźminie Wlkp. pochłonie ponad 270 tys. zł.

Kwestia modernizacji ul. ks. Stanisława Goja w Koźminie Wlkp., na forum koźmińskich samorządowców poruszana była m. in. w ubiegłym roku, kiedy to o przeprowadzenie remontu apelował radny Karol Jankowiak.

 

Remont ulicy Goja, która zlokalizowana jest w okolicy koźmińskich cmentarzy, przeprowadzony zostanie na całej jej długości, a więc ponad 300 metrów. Nawierzchnia zyska nowy dywanik asfaltowy a dodatkowo po jednej stronie drogi pojawi się chodnik dla pieszych. Wybudowanie duktu dla pieszych wiąże się natomiast ze zmianą organizacji ruchu w tej części miasta.

 

Po przebudowie ulica ks. Stanisława Goja stanie się ulicą jednokierunkową dlatego, że będzie na tyle wąska, że nie da się stworzyć drogi dwukierunkowej i jednocześnie wydzielić pasa ruchu dla pieszych. Ulica mogła być dwukierunkowa, ale bez chodnika. Zdecydowaliśmy się jednak na tę pierwszą opcję – wyjaśnia Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wlkp.

 

Jednocześnie uspokaja, że wprowadzone zmiany nie powinny nieść za sobą utrudnień dla kierowców, w poruszaniu się w tej części miasta.

 

Jednokierunkowość na tej drodze nie jest jakimś większym problemem, bo ulica Kosynierów, która jest nieco wcześniej, prowadzi od ul. Poznańskiej do Cieszyńskiego, a ulica Goja będzie prowadziła odwrotnie, od Cieszyńskiego do Poznańskiej, więc nie powinniśmy się martwić o jakieś kłopoty w ruchu – zapewnia Jarosław Ratajczak.

 

Prace remontowe prowadzi firma „Gembiak&Mikstacki z Krotoszyna”, która zaoferowała w przetargu najkorzystniejszą ofertę i za ich wykonanie skasuje 271 tys. zł. Inwestycja ma się zakończyć w połowie października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE