Reklama

Koźmin Wlkp. Sprzedawali ciasta, by pomóc Marcelowi z Krotoszyna [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Sprzedawali ciasta, by pomóc Marcelowi z Krotoszyna [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Koźmina Wlkp., po raz kolejny nie zawiedli. Podczas kiermaszu ciast zorganizowanym w SP nr 1 w Koźminie Wlkp. sprzedano wszystkie słodkości. Dochód ze sprzedaży zasili konto Marcela Samola z Krotoszyna.

18-miesięczny Marcel Samol z Krotoszyna znów musi walczyć z guzem mózgu. Gdy Mały Wojownik miał 4 miesiące – wykryto u niego guza mózgu. Rodzice, znajomi i nieznajomi robili wszystko, by chłopiec miał szansę na leczenie. Udało się uzbierać 4 miliony złotych i Marcel trafił do kliniki w USA, gdzie przeszedł leczenie.

 

Po pół roku pobytu za oceanem – Marcel i jego rodzice wrócili do Polski. Guza nie było i nikt nie krył radości z powrotu chłopca do zdrowia.

 

Niestety, szczęście nie trwało długo. Po 4 miesiącach guz odrósł i Marcel z Krotoszyna znów musi walczyć.

 

Marcelek trafił do kliniki we Wrocławiu, gdzie przeszedł 11-godzinną operację. Guz został wycięty, jednak pojawił się obrzęk i Marcel ponownie trafił na stół operacyjny. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

 

To jednak dopiero początek walki. By Marcel miał szansę na szczęśliwe życie – potrzeba kolejnych 4 milionów złotych.

 

Pilna operacja jego usunięcia uratowała życie Marcelka. Ale to tylko tymczasowe rozwiązanie. W panice szukaliśmy znów ratunku na całym świecie. Plan leczenia przygotuje St. Louis Children’s Hospital w USA. Tylko to da nam nadzieję na uratowanie Marcelka – podkreślała Karolina, mama Marcelka.

 

Czasu jest bardzo mało. Pieniądze trzeba zebrać do połowy listopada. Ponownie ruszyły licytacje dla Marcelka i zbiórka pieniędzy na siępomaga.pl. Udało się już uzbierać niemal 1,4 mln zł. To jednak ciągle za mało.

 

Dlatego mieszkańcy Koźmina Wlkp. postanowili zorganizować kiermasz ciast dla Marcelka z Krotoszyna.

Anna Zawodna wraz z Jackiem Zawodnym – dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. zorganizowali w „Jedynce” sprzedaż domowych ciast, z których dochód trafi na konto Marcelka Samola.

 

Po rozmowie z Panem Dyrektorem ustaliliśmy, że w piątek 06 listopada od 16:00 do 18:00 przed budynkiem szkoły (ul. Glinki w Koźminie Wielkopolskim) będziemy rozprowadzać słodkości upieczone przez Ciocie i Wujków małego Wojownika Marcela. Pokrojone ciasto prosimy dostarczyć w jednorazowych pojemnikach od 15.00 do 16.00 od strony parkingu i podawać przez okno, nie wchodząc na teren szkoły – mówiła przed akcją Anna Zawodna, inicjatorka akcji.

 

Odzew ze strony mieszkańców Koźmina Wlkp. był ogromny. W niespełna dwie godziny udało się sprzedać wszystkie wypieki.

 

Udało się nieZawodnej Ani skoordynować po raz kolejny akcję charytatywną, która zjednoczyła społeczność lokalną i współpracę z Radą Rodziców działającą przy Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim. Z całego serca serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym i tym, które poświęciły swój czas, żeby przygotować ciasto – podkreśla Jacek Zawodny, dyrektor koźmińskiej „Jedynki”.

 

W sumie sprzedano 115 blach ciasta, 1 tort i 8 chlebów. Dzięki temu na konto Marcelka Samola z Krotoszyna trafi 7.013,50 zł.

W piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim została przeprowadzona akcja " Ciasto dla Marcelka ". W ciagu niespełna 2 godzin sprzedały się wszystkie przygotowane słodkości - ciasta, ciasteczka, babki, desery, pierniki, rogaliki. W sumie 115 blaszek pyszności przełożyło się na rewelacyjny wynik 7013,50 zł. Koźminiacy kolejny raz pokazali jak wielkie i otwarte serca mają na potrzebujących pomocy. Jestem pełna podziwu dla wszystkich, którzy przygotowali ciasta i tych, którzy stali w niemałej kolejce aby nabyć pyszności. Powiedzieć, że jestem przeszczęśliwa, że mogę działać w tak fantastycznym miejscu, to zdecydowanie za mało. Nasza maleńka społeczność może być przykładem dla innych. Wiem, że kiedy rzucę hasło znajdzie się wiele rąk chętnych do pomocy - mówi Anna Zawodna. 

Zdjęcia: Organizatorzy akcji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE