Reklama

Reklama

Koźmin Wlkp. Pracownia rentgenowska ponownie przyjmuje pacjentów

Opublikowano: pon, 31 sie 2020 17:23
Autor:

Koźmin Wlkp. Pracownia rentgenowska ponownie przyjmuje pacjentów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z początkiem września, w szpitalu w Koźminie Wlkp., pracę wznawia pracownia RTG. Pacjenci będą przyjmowani raz w tygodniu.

Reklama

Po kilku miesiącach „w zamknięciu”, z powodu pandemii koronawirusa, ponownie uruchamiana jest pracownia RTG działająca w budynku szpitala przy ul. Stęszewskiego w Koźminie Wlkp. Pierwszym dniem jej pracy będzie 4 września.

 

Pracownia czynna będzie raz w tygodniu, w piątki, od 13.00 do 18.00. Pacjenci z Koźmina Wlkp. i gminy Koźmin Wlkp. oraz najbliższych okolic, będą mogli tam wykonać diagnostykę RTG z wyjątkiem zdjęć klatki piersiowej. Pacjentów z objawami infekcji grypopodobnych prosimy nie korzystać z możliwości diagnostyki RTG. Pracownia RTG mieści się na terenie Oddziału Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej w Koźminie Wlkp., który obecnie – ze względu na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 - pracuje w warunkach reżimu sanitarnego – wyjaśnia Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Rejestracja i wykonanie badania

 

Rejestracja pacjentów odbywać będzie się wyłącznie drogą telefoniczną, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00, pod nr tel. 62 582 14 17. Należy pamiętać, że obowiązuje skierowanie lekarskie na wykonanie zdjęcia RTG. Ponadto podczas rejestracji należy zaznaczyć, że badanie RTG ma być wykonane w koźmińskiej pracowni. Pacjenci rejestrowani będą na określone godziny.

 

Wejście dla pacjentów do pracowni RTG znajduje się poprzez wejście C. Prosimy o korzystanie z domofonu przypisanego pracowni, który znajduje się na drzwiach wejściowych. Pacjentów obowiązują maseczki zakrywające usta i nos, rękawiczki jednorazowe oraz zachowanie dystansu społecznego. Prosimy o stosowanie się do zaleceń pracownika, który przeprowadzi pacjenta do pracowni – informuje Sławomir Pałasz.

 

W pozostałe dni tygodnia - poza piątkami - pacjenci ambulatoryjni z Koźmina Wlkp. i okolic mogą wykonać badania RTG według zasad dotychczas wyznaczonych na czas epidemii COVID-19, w dwóch pracowniach rentgenowskich, na terenie Krotoszyna.

UWAGA ! Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, które posiadają ambulatoryjne skierowanie do wykonania zdjęcia RTG, powinny rejestrować się do pracowni znajdującej się w budynku Szpitala w Krotoszynie, ul. Mickiewicza 21. Tam też będą miały wykonywane badanie.

 

 

Odbiór wyników i reżim sanitarny

 

Czas i miejsce odbioru wyników należy skonsultować z pracownikiem koźmińskiej pracowni RTG, zaraz po wykonaniu badania. Wyniki można odebrać w dwojaki sposób – w piątek, tydzień po wykonaniu badania, w godzinach pracy pracowni, bądź wcześniej w Izbie Przyjęć Szpitala Powiatowego w Krotoszynie.

W tym drugim przypadku obowiązuje jednak wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownią RTG w Krotoszynie przy ul. Mickiewicza 21, pod nr telefonu 62 582 14 17, celem ustalenia dokładnego terminu odbioru wyników.

 

Powyższe zasady działalności pracowni RTG w Koźminie Wlkp. ustalone zostały w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu, związane są z profilaktyką przeciwdziałania i zapobieganiem rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – zaznacza rzecznik krotoszyńskiego SP ZOZ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.