Reklama

Koźmin Wlkp. Pożar w zakładzie przemysłowym [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Pożar w zakładzie przemysłowym [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Koźminie Wielkopolskim.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski – mówi Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Strażacy po przybyciu na miejsce pożaru ustalili, że pali się urządzenie filtracyjne na terenie koźmińskiego zakładu.

 

Pożar ograniczył się do powierzchni filtra, lecz dymy pożarowe przedostały się także do hali, w której odbywał się proces produkcyjny. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej pracownicy zakładu podjęli nieskuteczną próbę gaszenia pożaru podręcznym sprzętem gaśniczym – relacjonuje Mateusz Dymarski.

 

Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Po zabezpieczeniu miejsca pożaru strażacy przystąpili do akcji gaśniczej.

Realizując działania w sprzęcie ochrony układu oddechowego podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się urządzenie filtrujące, skutecznie tłumiąc pożar.  Po sprawieniu podnośnika hydraulicznego uzyskali dostęp do powierzchni dachowej hali produkcyjnej celem demontażu części opierzenia i schłodzenia miejsc o podwyższonej temperaturze – obrazuje zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Po zakończeniu działań gaśniczych cały obiekt został oddymiony, przewietrzony i sprawdzony urządzeniami pomiarowymi.

 

 

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE