Reklama

Koźmin Wlkp. Pożar w zakładzie produkcyjnym [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 8 kwietnia 2021 11:29
Autor: Marta Popławska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do pożaru doszło na terenie zakładu produkcyjnego przy ulicy Boreckiej w Koźminie Wielkopolskim.

Reklama

Dyżurny straży pożarnej w Krotoszynie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku na terenie zakładu produkcyjnego przy ulicy Boreckiej w Koźminie Wielkopolskim. 

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, oraz po jednym zastępie z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski i jednostki OSP Czarny Sad – relacjonuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

 

KOŹMIN WLKP. POŻAR KOTŁOWNI

Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce wezwania strażacy ustalili, że do pożaru doszło w kotłowni zlokalizowanej w budynku gospodarczym na terenie zakładu produkcyjnego. 

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalili, że pożarem objęty jest obiekt kotłowni. Z pomieszczenia wydobywa się gęsty dym. Nie ma osób poszkodowanych – mówi Tomasz Patryas. 

Rozpoczęła się akcja gaśnicza. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do kotłowni i przystąpili do gaszenia pożaru. 

Po stłumieniu pożaru przystąpili do oddymiania kotłowni wykorzystując do tego celu mechaniczny wentylator oddymiający. Nagromadzony materiał palny został wyniesiony na zewnątrz obiektu w miejsce nie stwarzające zagrożenia i dogaszony wodą. Po całkowitym ugaszeniu pożaru i oddymieniu budynku, strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego sprawdzili wszystkie pomieszczenia potwierdzając likwidację zagrożenia – wskazuje oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie. 

Działania straży pożarnej trwały ponad 2 godziny. 

 

Zdjęcia: dh Ewelina Grzesiak OSP Koźmin Wielkopolski

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.