Reklama

Koźmin Wlkp. Oddali niemal 44 litry krwi [FOTO]

Opublikowano: wt, 9 cze 2020 07:50
Autor:

Koźmin Wlkp. Oddali niemal 44 litry krwi [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas 23. akcji poboru krwi, zorganizowanej przez koźmińskich krwiodawców, tę życiodajną tkankę oddało 97 osób.

Przedsięwzięcie zorganizowano w minioną niedzielę, o czym informowaliśmy w „Gazecie Krotoszyńskiej”. Podczas naszej pierwszej relacji, akcja jednak dopiero się rozkręcała, a osób chętnych do oddania krwi przybywało z minuty na minutę.

W sumie na 116 zarejestrowanych dawców, 97 oddało krew, co daje 43.650 ml pozyskanej życiodajnej tkanki.

Do akcji włączyli się – poprzez oddanie krwi – m.in. druhowie z OSP Koźmin Wlkp., Czarny Sad, Kaniew, Wałków, Orla, koźmińscy harcerze oraz przedstawiciel koźmińskiego komisariatu policji. 

 

Wśród 116 zarejestrowanych 9 dawców po raz pierwszy zgłosiło chęć podzielenia się cząstką siebie. Niestety po wstępnych badaniach lekarskich, tylko pięcioro mogło oddać krew. Jestem przeszczęśliwy i dumny z dawców, którzy odpowiedzieli na apel i podzielili się cząstką siebie. Niemożliwe stało się realne i prawdziwe. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnej rekordowej akcji, mimo bardzo trudnego dla nas wszystkich okresu pandemii - mówi Wiesław Głuszek, szef koźmińskich krwiodawców.

 

Dzięki hojności sponsorów wszyscy dawcy, którzy oddali krew w dowód wdzięczności zostali obdarowani upominkami.

Natomiast w rozpropagowanie akcji zaangażowali się m.in. kapłani parafii św. Stanisława BM i św. Wawrzyńca w Koźminie Wlkp., parafii Mokronos, Borzęciczki i Wałków. W organizację akcji była zaangażowana także obsługa Klubu Seniora i członkowie Zarządu Klubu HDK PCK oraz druhowie z OSP Koźmin Wlkp. i harcerze z koźmińskiego Hufca.

Zaś nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały ekipy z RCK i K w Kaliszu oraz OT w Krotoszynie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.