Reklama

Koźmin Wlkp. Niebawem ruszają dwie inwestycje drogowe

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Niebawem ruszają dwie inwestycje drogowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o remoncie ulicy ks. Stanisława Goja w Koźminie Wlkp. oraz przebudowie drogi z Dębówca do Wyrębina.

Pierwsza z inwestycji, a więc modernizacja ulicy Ks. Stanisława Goja w Koźminie Wlkp. wraz z budową chodnika, ma się zakończyć jeszcze w październiku. Władze miasta kwiatów i zieleni właśnie zakończyły procedurę przetargową i wyłoniła wykonawcę prac remontowych. Jest nią firma "Gembiak&Mikstacki" z Krotoszyna.

Koszt zadania to ponad 270 tys. zł i w całości zostanie on pokryty z budżetu samorządu. Zgodnie z założeniami przy Goja na całej długości (około 300 m) wymieniona zostanie nawierzchnia drogi a po jednej stronie poprowadzony zostanie chodnik z kostki polbrukowej.

 

Natomiast w przypadku drugiego zadania - budowy drogi łączącej Dębówiec z Wyrębinem - koźmiński samorząd na realizację zadania otrzymał wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych. Jest to ponad 112 tys. zł z puli środków przeznaczonych na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych, które spłynęły od Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Jest to jednak zadanie dwuletnie. W tym roku wybudowany ma być około półkilometrowy odcinek drogi Dębówiec - Wyrębin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE