Reklama

Koźmin Wlkp. Nie zapłaciła za parking, wpadła w ręce policji. Grozi jej 8 lat więzienia

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Nie zapłaciła za parking, wpadła w ręce policji. Grozi jej 8 lat więzienia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 31-letnia mieszkanka gminy Jarocin od kilku miesięcy była poszukiwana przez policję. Wystawiono za nią nakaz zatrzymania w związku z oszustwami i wyłudzeniem pieniędzy. Wpadła, bo nie zapłaciła za parking w Koźminie Wlkp.

31-latka pracowała w jednej z firm pożyczkowych w Poznaniu. Wykorzystując swoje stanowisko i dostęp do danych klientów zaciągała na nich zobowiązania finansowe. Pieniądze wpływały na konto kobiety, a raty za zobowiązania musiały płacić osoby, na które zaciągała pożyczki. 

Sposób działania 31-letniej mieszkanki gminy Jarocin był niemal doskonale przez nią zaplanowany. Kobieta będąc zatrudniona na stanowisku pośrednika w jednej z firm pożyczkowych na terenie Poznania, miała dostęp do dokumentacji klientów zawierającej ich dane. Wykorzystując te dane 31-latka sporządzała fikcyjne umowy na pożyczki i podrabiała podpisy osób których dane widniały na takiej umowie. Po przyznaniu pieniędzy środki finansowe wpływały na jej konto. Do spłaty zaciągniętego kredytu zobowiązane były natomiast niczego nieświadome osoby, na które pożyczka była zaciągnięta - informują policjanci z Jarocina. 

Do osób, na które jarocinianka brała pożyczki zaczęły spływać wezwania do zapłaty. To spowodowało, że przestępczy proceder wyszedł na jaw. 

Brak wpłat i twierdzenie kredytobiorców, że nie zaciągali żadnych zobowiązań finansowych zaniepokoiły także właścicieli firmy, którzy w maju 2021 r. złożyli w tej sprawie zawiadomienie na policję - informują policjanci. 

Według ustaleń mundurowych kobieta od listopada 2020 roku do marca 2021 roku wyłudziła w sumie 16 tysięcy złotych działając na szkodę instytucji finansowej oraz 21 osób.

W tym czasie jednak kobieta zwolniła się z pracy i zmieniła miejsce zamieszkania. 

Ponieważ kobieta w międzyczasie zmieniła miejsce zamieszkania oraz zwolniła się z pracy, ustalenie jej miejsca pobytu było utrudnione. W grudniu 2022 r. w stosunku do jej osoby wszczęto poszukiwano, został na nią wystawiony nakaz zatrzymania i doprowadzenia. 31-latka skutecznie ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości do połowy marca br - obrazują policjanci z Jarocina. 

31-latka wpadła w momencie, gdy na jednym z parkingów w Koźminie Wielkopolskim nie uregulowała opłaty za parking. 

Podczas zgłoszonej interwencji i legitymowania kobiety policjanci ustalili, że jest ona poszukiwana przez jarocińską policję. W związku z powyższym 31-latka została zatrzymana - wskazują funkcjonariusze. 

31-latka z gminy Jarocin usłyszała zarzuty związane z oszustwem i posługiwaniem się podrobionymi dokumentami. 

Łącznie zarzucono jej 21 takich czynów. Za popełnienie tych przestępstw może ona trafić do więzienia nawet na 8 lat - wyliczają policjanci. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy