Reklama

Koźmin Wlkp. Naprzeciwko szpitala będą dodatkowe miejsca parkingowe

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Naprzeciwko szpitala będą dodatkowe miejsca parkingowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe miejsca parkingowe powstaną dzięki przeprowadzonej modernizacji odcinka pobocza przy ul. Stęszewskiego w Koźminie Wlkp., który biegnie vis a vis koźmińskiego szpitala.

Modernizacji poddany został odcinek ul. Stęszewskiego w Koźminie Wlkp. – od ul. Boreckiej do Klubu Seniora. Jak przyznają władze miasta kwiatów i zieleni, remont pobocza wzdłuż koźmińskiego parku, był planowany od dłuższego czasu.

 

Z prośbą o utwardzenie pobocza zwracała się do władz gminy dyrekcja szpitala, mając na względzie dobro osób odwiedzających pacjentów koźmińskiej rehabilitacji. Nam również zależało na udrożnieniu ruchu pojazdów w tej części miasta – mówił jakiś czas temu wiceburmistrz Koźmina Wlkp., Jarosław Ratajczak.
 

Remont pobocza przy Stęszewskiego w Koźminie Wlkp., przy którym wykorzystano materiał rozbiórkowy otrzymany podczas modernizacji ul. Kościelnej, zmierza ku końcowi. Dodatkowo w ramach inwestycji lifting przejdzie także parking przy komendzie policji. Dotychczasową nawierzchnię szutrową zastąpi tam kostka brukowa. Zadanie w sumie ma pochłonąć około 130 tys. zł.

 

Wcześniej wzdłuż ulicy Stęszewskiego były miejsca postojowe dla samochodów. Jednak ta nawierzchnia pobocza była wyłożona tłuczniem i stawanie aut w tym miejscu, nie do końca było takie czytelne – przyznaje wiceburmistrz Koźmina Wlkp.

 

Teraz sytuacja ma ulec diametralnej poprawie, co zauważają również mieszkańcy miasta.

 

Wcześniej ludzie nie stawali samochodów na tym poboczu, tylko bezpośrednio na ulicy, bo to trudno było określić czy to chodnik był czy miejsce do zaparkowania. Teraz przynajmniej będzie widać, że to miejsce parkingowe i kropka. Po tym remoncie można będzie komfortowo zaparkować na 3/4 długości ulicy. Zrobi się na niej też bezpieczniej, bo wcześniej zdarzały się takie sytuacje, że karetka miała problem ze swobodnym wyjazdem ze szpitala, bo auta stały na ulicy – zwraca uwagę mieszkaniec Koźmina Wlkp.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE